
Міжнародна компанія HeadHunter, усвідомлюючи потреби волонтерського руху, запустила проект «Допомога майбутньому», який включає в себе безкоштовний онлайн-рекрутинг для волонтерських організацій, допомогу в працевлаштуванні ветеранам АТО і переселенцям, кар’єрні та юридичні консультації та інше. Для цього слід просто залишити заявку онлайн.
Компанія не лише поширює інформацію про кадрові потреби благодійних організацій і добровольчих об’єднань, а й моніторить ринок праці на предмет того, які роботодавці готові взяти на роботу вимушених переселенців і ветеранів АТО, на яких умовах. Для цих же соціальних категорій HeadHunter влаштовує семінари та вебінари.
Опитування про благодійність бізнесу і ставлення до співробітників-волонтерів
Дві з п’яти компаній в Україні надають благодійну допомогу східним регіонам. Більшість роботодавців не проти, щоб працівники брали участь у волонтерському русі. А кожен п’ятий керівник намагається допомогти співробітникам-волонтерам, дозволяючи гнучкий графік роботи, відгули. Самі керівники компаній також беруть участь у волонтерському русі. Такі дані отримав Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна, опитавши 150 компаній у квітні 2015 р.
Дані дослідження свідчать, що у вітчизняних компаніях поширилося корпоративне волонтерство. Волонтерська допомога здійснюється за різними напрямками. Більше третини компаній допомагають підрозділам у зоні АТО, троє з десяти – пораненим у шпиталях. У кожному четвертому офісі піклуються про своїх співробітників, які перебувають у зоні ведення бойових дій, а в кожній шостому – здійснюють допомогу переселенцям. Трохи менше надають підтримку мирному населенню в східних регіонах і сім’ям загиблих бійців.
У кожній четвертій компанії час від часу проходить збір коштів на АТО, ініційований окремими співробітниками. Трохи більше половини керівників не проти волонтерської діяльності співробітників, якщо це не відбивається на виконанні службових обов’язків. І лише в одній із 25 компаній взагалі не вітають волонтерську діяльність.