
Загальна сума пожертв у США за 2010 рік досягла 291 млрд доларів, повідомляє Reuters. Дослідження провели аналітики Giving USA Foundation та Університету Індіани.
Патрік Руні, керівник Центру вивчення філантропії в Університеті Індіани, сказав, що пожертви в 2010 роціи зросли на 2,1% (з урахуванням інфляції).
Хоча спостерігається зростання пожертвувань, їх сума все ще на 6% менша, ніж у докризовому 2007 році, коли вони досягли рекордного рівня – $306 млрд. «Реальність – така, що велика кількість НУО все ще страждають, і якщо пожертви будуть надалі зростати з тією ж швидкістю, то буде потрібно ще п’ять-шість років тільки для того, щоб повернутися до рівня, який спостерігався перед Великим спадом», – наголосив Патрик Руні.
Нагадаємо, що під час фінансової кризи внески скоротилися більш ніж на $10 млрд у 2008 році, склавши $299 800 000 000, і потім знизилися ще більш ніж на 6 % у 2009 році до $280,3 млрд.
Дослідження оцінює пожертви приблизно 75 млн домашніх господарств, близько 1,5 млн компаній, приблизно 120 тис. спадщин і станів майна, а також приблизно 77 тис. фондів. Ці кошти спрямовуються у більш ніж 1,2 млн зареєстрованих благодійних організацій і приблизно до 350 тис. американських релігійних об’єднань.
Індивідуальна доброчинність зросла на 2,7% до $211 700 000 000, спадщини з благодійними відрахуваннями піднялися майже на 19% до $22,8 млрд, пожертвування фондів залишилися колишніми – $41 млрд, а корпоративні пожертвування підвищились більше ніж на 10% до $15 млрд.
Індивідуальна доброчинність як і раніше – лідер пожертвувань. Наприклад, лише президент Барак Обама і його дружина Мішель, заробляючи понад $1,7 млн, перерахували різним благодійним організаціям $245 тис., у тому числі $131 тис. – фонду «Фішер хаус», який сприяє американським військовослужбовцям та членам їх сімей.
Едіт Фальк, голова Giving USA Foundation, вважає, що, пожертвування почали відновлюватися, проте темп зростання дозволяє «припустити, що філантропія, ймовірно, буде розвиватись досить повільно наступні кілька років» та зміни в поведінці жертводавців, які відбулися під час спаду, в якійсь мірі зберігатимуться й надалі. «Дедалі більше корпорацій зосереджують свою філантропію на організаціях і темах, які безпосередньо пов’язані з їх місіями і цінностями. Крім того, фонди відмовляються починати нові програми або субсидіювати нові організації», – сказала вона.
Більш ніж одна третина пожертв спрямовується релігійним групам, тимчасом як обсяг благодійності, пов’язаної з освітою, становить 14%, пожертви фондів – 11%, сфера різних гуманітарних служб отримує 9%, теми здоров’я збирають 8%, а пожертвування різним суспільним групам – 8%.
Сфера мистецтва і групи, що займаються культурою, отримали 5% загальної кількості, разом з громадською активністю у галузі міжнародних відносин, яка включає різні види допомоги, розробку стратегій розвитку та ініціативи публічної політики. Організації екологічного спрямування та організації, які захищають тварин отримали 2%, і ще 2% були передані приватним особам, переважно у формі ліків.philanthropy.ru