
30 липня 2012 року в актовому залі Луцької Центральної районної лікарні відбулася прес-конференція з нагоди початку реалізації громадською організацією «Фундація розвитку громад» адвокасі-проекту «Реанімобіль для лікарні», який підтримується Фондом Сергія Мартиняка «Європейський вектор» в рамках конкурсу мікрогрантів «Підвищення добробуту громад». У роботі прес-конференції взяли участь працівники лікарні, Фундації, райдержадміністрації, БФ "Європейський вектор", представники ЗМІ.
При обговоренні шукали відповіді на запитання: "Чи потрібен обладнаний реанімобіль для більше ніж 40000 жителів району? Як можна вирішити проблему придбання реанімобілю для надання якісної першої медичної допомоги?"
Доброгурський В.З., заступник головного лікаря районної лікарні зазначив, що в Луцькому районі розташовані Луцька центральна районна лікарня та Торчинська районна лікарня, 9 амбулаторій сімейної медицини, але лише Торчинська районна лікарня має реанімобіль. Станом на 1 липня 2012 року в Луцькому районі проживає 61100 чол, а в 42 селах 12 сільських рад навколо Луцька (Липинська, Підгайцівська, Піддубцівська, Лищенська, Романівська, Проміньська, Г – Полонківська, Боратинська, Боголюбська, Баївська, Заборольська, Маяківська) – 40518 чол, яким для надання якісної швидкої медичної допомоги потрібен обладнаний автомобіль. На балансі Луцької ЦРЛ знаходиться 2 автомобілі швидкої допомоги. Вони є застарілі, обладнані лише військовими ношами. Це автомобілі – УАЗ, термін служби одного – 5 р., іншого понад 10 років, вони постійно потребують ремонту.
Існує необхідність у придбанні обладнаного реанімобілю для жителів району, але необхідно при цьому інформувати населення, про те, що даний автомобіль буде використаний для обслуговування хворих, яким необхідна саме реанімаційна допомога (наприклад інсульт, інфаркт, постраждалим при ДТП, надзвичайних ситуаціях, для підтримання організму яких необхідне термінове (ще по дорозі до лікарні) підключення до апаратів та інш.)
Болжеларський В.С., заступник головного лікаря з медичної частини Луцької ЦРЛ повідомив, що машини повинні приїжджати на виклик максимум за 20 хвилин в сільській місцевості. Протягом 2011 року бригадами швидкої допомоги здійснено 9888 викликів, з них в 5933 випадках прибули до 20 хв., І півріччя 2012 р. – 4894 викликів, з них до 20 хв. прибули в 2952 випадках. Тому бачимо необхідність в покращенні технічного забезпечення відділення швидкої допомоги Луцької ЦРЛ. Протягом 2011, І півріччя 2012 років здійснено 280 виїздів до хворих, які отримали травми внаслідок нещасних випадків, 59 – на місця здійснення ДТП.
Сидорчук А.А., заступник голови Луцької райдержадміністрації зазначив, що дійсно існує необхідність забезпечення жителів району таким автомобілем, який би був обладнаний найсучаснішою технікою, на якому бригада могла б приїхати, надати першу медичну допомогу та якнайшвидше доставити важкохворих у лікарню. Щоб серце та легені хворого по дорозі до лікарні вже були підключені до апаратури. На жаль бюджет району не має змоги придбати такий автомобіль..
Так як представник влади не зміг дати відповідь на поставлене запитання: коли буде придбаний реанімобіль для жителів району, то Михальчук Р.Р., голова ВОГО «Фундація розвитку громад» підтримав ідею привернення уваги громадськості, влади, бізнесу до проблеми забезпечення жителів Луцького району обладнаним реанімобілем і повідомив, що організація готова взятися за це.
Краплич Р.Р., керівник проекту «Підвищуємо добробут громад» БФ Сергія Мартиняка «Європейський вектор» зазначив, що благодійний фонд готовий підключитися до вирішення проблеми забезпечення жителів Луцького району обладнаним реанімобілем.
Організатори прес-конференції: ВОГО «Фундація розвитку громад», Луцька центральна районна лікарня.