Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Річні звіти
 

ПРО НАС

Річні звіти
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Нові виклики в країні: ми реагуємо

11.06.2015  Автор: Український форум благодійників
Нові виклики в країні: ми реагуємо

 Уже сьогодні зрозуміло, що суспільно-політичні події 2014 року увійдуть до підручників історії новітньої України як яскраві приклади боротьби за незалежність, державність, свободу, верховенство права, економічну та соціальну стабільність, ціннісне буття нації.

Уся ця боротьба тісно переплетена з діяльністю сотень тисяч волонтерів та благодійників по всій країні, які взяли на себе зобов’язання допомагати часом, експертизою, ресурсами, коштами тим, хто потребує цієї допомоги.

Результати всеукраїнського опитування «Волонтерський рух в Україні», яке було проведене компанією «GfK Україна» на замовлення ООН наприкінці листопада 2014 року засвідчили, що протягом цього року:
- 23% населення було задіяно у волонтерстві;
- 63% населення робили благодійні пожертви.
У 2012 році відповідні показники складали 12% та 21%.

Основними цілями волонтерської та благодійної діяльності стали допомога українській армії, пораненим, переміщеним особам. Тимчасом як два роки тому основними пріоритетами благодійників були сфери охорони здоров’я та соціального захисту.

Лише протягом перших 10 місяців 2014 року в Міністерстві юстиції України було зареєстровано понад 1100 нових благодійних фондів та організацій.
Звичайно, нові суспільні пріоритети та виклики відобразилися на діяльності вітчизняного благодійного сектору, Українського форуму благодійників та його членів.

Внесення до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» у квітні 2014 року нової сфери благодійництва – сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану – обумовило появу нових програм у діяльності благодійних фондів та організацій, а також низку суттєвих проблем, пов’язаних із ними.

Основними викликами волонтерства та благодійництва 2014 року стали: оподаткування адресної благодійної допомоги, спрощення системи отримання гуманітарної допомоги, легалізація діяльності волонтерів, формування суспільної довіри до волонтерства і благодійництва.

Саме тому пріоритетами діяльності Українського форуму благодійників у 2014 році стали лобіювання змін до податкового законодавства, закону «Про волонтерську діяльність» та низки актів Кабінету Міністрів України.

Ми почали активну співпрацю з ООН щодо просування міжнародних стандартів надання гуманітарної допомоги та їх підкріплення на законодавчому рівні. Допомагали міжнародним гуманітарним місіям, які почали входити в Україну, розуміти українську ситуацію й адаптуватися до існуючих умов. Ми розпочали моніторинг та поширення інформації про діяльність різноманітних волонтерських та благодійних ініціатив, яка б допомогла налагодити співпрацю та скоординувати дії.

Незважаючи на нові виклики, ми намагалися зберегти більшість наших програм. Щоправда, їх фокус був скоригований відповідно до нових потреб. Відбулася щорічна Міжнародна конференція УФБ «Благодійність як інструмент соціально-політичних змін». Проведено вісім заходів у рамках програми «На Вчись» та 4 відкриті дискусії: про взаємодію із владою, запровадження СМС-благодійності, допомогу переміщеним особам, управління змінами, фінансовий менеджмент та оцінку ефективності. А у щорічному фотоконкурсі «Благодійність крізь призму об’єктива» з’явилися дві нові номінації: «Благодійність під час революції гідності» та «Благодійність на захисті вітчизни».

Уся ця діяльність мала та продовжує мати основну мету – допомогти волонтерам та благодійникам в умовах військового конфлікту та економічної кризи зберегти бажання та можливість допомагати, надихати на добрі справи інших.
Адже Україна зможе залишитися незалежною, міцною та щасливою державою, якщо кожен громадянин присвятить частку себе для захисту та розбудови її майбутнього!

Завантажити річний звіт УФБ - 2014

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ