Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

"Благодійником року" визнали "Nemiroff", "Intel", "Mary Kay" та Ольгу Богомолець

15.12.2009  Автор: Молоде радіо
"Благодійником року" визнали "Nemiroff", "Intel", "Mary Kay" та Ольгу Богомолець

 У національному конкурсі "Благодійник року 2009" названо переможців у більшості номінацій. Серед відзначених - як організації та постаті, відомі всій країні, так і ті, хто відзначився добрими справами у маленькому містечку.

У справедливій конкуренції перемогу здобули:
Транснаціональна компанія Інтел Юкрейн Мікроелектронікс Лімітед
Вітчизняна компанія – великий бізнес „Nemiroff Холдинг”
Вітчизняна компанія – середній бізнес ТОВ "Мері Кей (Україна) Лтд"
Вітчизняна компанія – малий бізнес ТОВ «Грані-Т»
Фізична особа – підприємець Ревук Микола Миколайович, Київська обл.
Бізнесмен Мамай Олександр Федорович, Полтава
Фінансова установа Переможця не визначено
Корпоративний благодійний фонд Благодійна організація «Благодійній фонд журналу «Единственная»
і Благодійна організація “Всеукраїнський благодійний фонд “Крона”
Приватний благодійний фонд Переможця не визначено
Благодійна організація Міжнародний Благодійний Фонд «Карітас України»
Представництво міжнародного благодійного фонду чи недержавної організації МГО Центр "Джойнт"
Особиста благодійна ініціатива Січкар Маргарита Анатоліївна
Ініціативна неформальна група або колектив, громада Ініціативна група під керівництвом Богомолець Ольги Вадимівни
Дитяча та молодіжна ініціатива в благодійництві Міська громадська організація "Баскетбольний клуб "Країна Баскетболія", Черкаси

Окремо журі конкурсу відзначило номінантів спеціальними призами:

- За захист прав дітей – Слюнченко Лариса Сергіївна, голова ініціативної групи батьків по захисту прав дітей-пацієнтів «Відкриті двері реанімації»
- За використання нових технологій благодійності – Молодий актив міста, Євпаторія, Крим
- За дитячий благодійний проект – Житомирська міська дитяча громадська організація «Все робимо самі»
- За журналістський благодійний проект - журналісти програми «Критична точка», ТРК “Україна”
- За високий ступінь відповідності суспільним очікуванням програм соціальної відповідальності - ВАТ "Малинська паперова фабрика - Вайдманн".

За 3 роки, з моменту заснування Конкурсу, у почесній роботі визначати кращі благодійні ініціативи, згуртувалися проактивні, креативні та небайдужі люди країни - митці, спортсмени, громадські діячі, журналісти. До складу Наглядової ради увійшли: лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Стелла Захарова, телеведучий Андрій Куликов, народна артистка України Марія Бурмака, письменники й видавці Віталій та Дмитро Капранови. Головою Наглядової ради є народний артист України Богдан Ступка.

Брати Капранови зауважили, що мали за честь долучитися до такої надзвичайної справи як відзначення благодійників і пророкують велике майбутнє благодійності в Україні. Стелла Захарова вважає, що такі приклади благодійності потрібні передовсім дітям для виховування в атмосфері добра і взаємодопомоги.

Як зауважив Сергій Летенко, голова оргкомітету конкурсу, аби забезпечити відкритість та неупередженість конкурсу, було залучено до спостереження за всім процесом незалежну аудиторську компанію «Юрзонішсервіс» в особі канд.юрид.наук Анни Цират, сформовано наглядову раду з авторитетних осіб, відкрито гарячу телефонну лінію з оргкомітетом, презентовано конкурс в регіонах країни.

За словами голови журі конкурсу Світлани Куц, цьогорічні заявки, а їх надійшло понад 100, приємно дивували новою якістю, практичними підходами і заходами. Хоча кількість номінантів – державних органів та депутатів зменшилась, що свідчить про наростання розуміння відмінності благодійництва від обов’язку держави, все ж залишається переважаючою кількість заявок, що стосуються сфери підтримки сиротинців та шкіл. Професійне журі у складі 12 експертів з питань благодійництва та соціального розвитку інколи стикалось з проблемою вибору кращих з кращих, настільки цікавими були благодійні проекти.

Аналізуючи загальні тенденції у благодійності та результати опитування, Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників, повідомила про збільшення в 2009-му році кількості та якості проектів громадських організацій, а також числа звернень про підтримку від громадян та держустанов (лікарні, школи тощо).

Прозорість, системність, послідовність та стратегічне партнерство, на думку Голови Правління МБФ «Україна 3000» Олександра Максимчука, головні засади роботи у сфері благодійництва. Недооцінено переваги нових (відносно) механізмів фінансування благодійних програм, на кшталт, ендавменту - цільового капіталу, коли гроші інвестуються, а витрачаються тільки отримані від цього прибутки.

Урочиста церемонія нагородження переможців Національного конкурсу „Благодійник року-2009” відбудеться 17 грудня.

Організаторами III Національного конкурсу „Благодійник року” є Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ», Центр філантропії, Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Український форум благодійників, Інформаційно-аналітичний центр "Громадський простір" та Міжнародна благодійна організація “Інститут професійного фандрайзингу”.

Молоде радіо

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ