Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Змінюй світ – змінюй життя!

10.06.2019
Змінюй світ – змінюй життя!

9 БЛАГОЗМІН ПРО ТЕ, ЯК МОЖНА ЕФЕКТИВНО ЗМІНИТИ СВІТ У СТОРОНУ ДОБРА І БЛАГОДІЙНОСТІ НА ПРИКЛАДІ МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ЖИТТЯ З НАДЛИШКОМ»

 

Цього року МБФ «Життя з надлишком», або #мбфжси – хештег, за яким ви можете знайти інформацію про діяльність фонду у соціальних мережах, відзначає 9 років своєї діяльності.

 

Про те, як за 9 років трансформувалася благодійна діяльність фонду та з чого все починалось, розповіла президент #мбфжси Євгенія Білан:

 

«У 2008 році все починалось із волонтерства. Маючи всі блага в житті і коли досягла карєрних висот, зрозуміла, що маю щире бажання допомагати. Особливо тим, хто опинився у скруті. На той час я працювала у банку і були партнери, які також хотіли жертвувати кошти на благодійність. Я прийняла одне із головних рішень свого життя – пішла із банківського сектору, відкрила свою консалтингову компанію, а разом із нею – однойменний благодійний фонд «Життя з надлишком».

 

Перші роки створення і діяльності фонду були непростими… Бюрократія, реєстрація, адміністративно-юридичні та організаційні труднощі. В нашій країні не так вже й просто створити гарно функціонуючий благодійний фонд. Знадобились і справді роки, щоб перейти бар’єр від структурних моментів до ефективної допомоги.

 

«На мою думку, одна із труднощів яку ми трансформували і наразі це справжня благозміна для нашої команди – дотримуватися одного направлення допомоги, і не намагатися допомогти всім без виключення. Є соціальні підтеми – на яких ми, як кажуть, «собаку з’їли». Це допомога дітям із ДЦП, підтримка вихованців та випускників дитячих будинків та прийомних родин і розкриття творчого потенціалу дітей із інвалідністю завдяки культурній, мистецький та IT-тематиці».

 

1.      КОМАНДА

 

Команда фонду за часи існування виросла із 3 людей до 12. Звісно, що разом ми переживали різне, адже люди всі різні, і пуд солі разом їли і працюємо постійно над допомогою іншим людям.

 

 «Наша команда – досить «постійна» і для мене особисто криза – коли люди йдуть, з цим були повязані деякі труднощі. Але, розумію, що це життя, тож рухаємось далі».

 

«Для мене, як для ідейної людини, є повним нерозумінням людей, яким ми допомагаємо, а у відповідь чуємо незадоволення. Кожна людина має свою реальність і реальність про благодійні справи у кожного різна».

 

У благодійності також існує дискримінація. Вона стосується дітей-сиріт і дітей із інвалідністю – якраз та категорія дітей, якими опікується наш благодійний фонд. І як би ми не прагнули до інклюзивного світу, наше суспільство, на жаль, не приймає багатьох таких дітей і помітно, що відноситься до них по-іншому.

 

До сиріт люди звикли проявляти співчуття, а до людей із інвалідністю – жалість, за якою приховується презирство.

Саме тому наша команда власним прикладом впроваджує і демонструє, як можна щиро допомогти таким людям. Ми створюємо клуби (Клуб «Ти не один» допомоги родинам із дітьми, які хворі на ДЦП), створюємо різноманітні івенти та фестивалі, де вони виступають, проводимо профілактичні заняття і допомагаємо пройти практику у нас у фонді або у інших навчальних закладах. Багатьом родинам із ДЦП допомагаємо коштами на оплату курсів реабілітації.

 

2.      БЛАГОДІЙНІСТЬ НЕ ДОРІВНЮЄ ГРОШІ

 

З роками ми зрозуміли, що добрі справи – це не тільки фінансова допомога. Іноді набагато корисніше провести творчий майстер-клас чи арт-терапію, залучивши партнерів, волонтерів. Дуже багато людей готові допомагати саме таким чином. А дітки, позбавлені такої уваги, набагато краще сприймають це, ніж просто привезені цукерки на Миколая. Саме тому один із наших головних благодійних івентів – це фестиваль родини Friendly Family Fest, який ми проводимо щороку в парках столиці. До речі, наступний фест – зовсім нзабаром – 1 червня. Детальніше про нього ви можете дізнатися у заході на фейсбук: https://www.facebook.com/events/1342648365884594/

 

Дуже часто буває, що ми б хотіли допомогти людині і у нас є кошти на допомогу, але людина збирає грошей на лікування за кордоном і просить гроші на картку або готівкою, що суперечить нашому статуту і діяльності, та перш за все – законодавству. Виходить, що благодійні руки звязані законом і ми не можемо переказувати кошти напряму або маємо сплатити величезний податок з суми використання коштів.

 

2 глобальна проблема - ми зіштовхуємося із труднощами достукатися до ЗМІ: до новинних каналів, висвітлення на каналах наших благодійних і соціальних проектів. Для невеликого локального фонду – це майже нереально. Уявіть, як було б чудово бачити історію дитини, яка завершила курс реабілітації на яку зібрали кошти українці. Розповідати такі історії зараз – благодійний must-have. Такі новини формували би благодійну культуру і впливали на суспільство.

 

3 глобальна проблема - опускаються руки і настає напад безнадійності, коли, до прикладу, людина звертається за допомогою, витративши гроші на ліки, приносить чеки - але ми не можемо покрити йому цю суму.

І не повірите, ми вже майже рік не можемо знайти нове приміщення! Для вас може бути смішно і дрібниця, а для нас - життєво необхідно.

 

3.      МІСІЯ

 

За час існування фонду ми зрозуміли, що у нас немає свого напрямку і ми займалися всім підряд – онко, ДЦП, кризові сім'ї, допомагаємо людям похилого віку, дітям із інвалідністю… Намагались відкликнутися на кожне звернення і нас це влаштовувало.

 

Проте від колег-благодійників: «Чим саме ваш фонд займається? Кому ви конкретно допомагаєте?» - змусило нас сформулювати нашу власну місію – наш власний месседж благодійної діяльності – МБФ «Життя з надлишком» - це інклюзивна платформа допомоги та підтримки дітей із інвалідністю. Наша місія - сприяти впровадженню інклюзії у всіх рівнях життя людини, рівноправність і доступність всіх благ і можливостей для дітей-інвалідів та дітей сиріт. Наші проекти допомоги спрямовані саме на це.

 

Євгенія Білан: «Ми прагнемо, щоб благодійність для українців була такою ж нормою – як сходити в магазин за продуктами. Ми маємо популяризувати традицію допомоги іншим».

 

Також  ми беремо родину під опіку – допомагаємо гуманітарною допомогою, канцтоварами, продуктами харчування. Їздимо до вихованців Таращанського навчально-реабілітаційного центру та у дитячий будинок «Сезенків» Баришевського району.

 

Благозміни починаються з кожного українця!

 

4.      ВОЛОНТЕРИ

 

Дуже багато наших друзів та просто знайомих – волонтери нашого фонду. Багато хто дізнається про нас із соціальних мереж. Ми активні в фейсбуку та в інстаграмі, а зараз робимо фінальний ребрендинг нашого сайту, щоб наша зовнішня комунікація ставала ще більш простою та зрозумілою. Багато хто приносить речі, одяг, взуття, гуманітарну допомогу прямо до нас у офіс. Саме тому ми створили #Благодійна_Барахолка, куди кожен може принести або взяти щось собі, якщо є потреба. До того ж, ми активно долучаємо наших волонтерів і партнерів до поїздки в дитячі будинки, які напряму можуть зробити щось корисне для діток.

 

5.      КОМУНІКАЦІЯ

 

Ми є учасниками та не однократними переможцями Національного рейтингу благодійників, який проводить УФБ. Ми звикли розповідати про свої проекти, долучати до них волонтерів. Від учасників УФБ ми стали членами наглядової ради. А на благодійній платформі УББ ми вже понад 4 роки є операторами допомоги, де реалізували проекти допомоги потребуючим, зібравши сотні тисяч гривень, та оплативши десятки лікувань і реабілітацій.

 

6.      УНІКАЛЬНІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНІСТЬ БЛАГОДІЙНИХ ПРОЕКТІВ

 

Одним із найкрутіших наших проектів є шоу-змагання серед дітей та молоді із комп’ютерних ігор #unicgamers.

Разом із нашими партнерами – Asus Cyberzone ми проводимо змагання для дітей та молоді із інвалідністю із комп’ютерних ігор і таким чином інтегруємо їх в професійну спільноту кіберспортсменів – хобі перетворюємо у професійну діяльність.

 

Також разом із партнерами – школою «Розумне Майбутнє» ми проводимо IT-курси Smile to Future, де навчаємо дітей та молодь із інвалідністю мовам програмування. Завдяки партнерам – компанії Lenovo ми поповнили запаси техніки і відкрили кабінет для навчання дітей, маючи компютери, мишки, клавіатури. Випускники таких курсів не тільки розвиваються, а й здобувають нові знання в актуальній на сьогоднішній день сфері.

 

7.      ПРИМНОЖЕННЯ БЮДЖЕТУ

 

Щороку завдяки спонсорам та партнерам фонду ми промножуємо наш бюджет, який витрачаємо на допомогу дітям. Від початку діяльності і до тепер наш бюджет благодійної допомоги потребуючим виріс від 500 тис на рік до 10 млн грн на рік! До того ж ми постійно демонструємо свою відкриту звітність на Національному рейтингу благодійників.

 

8.      ОСВІТА

 

Благодійність не була б ефективною без співпраці та партнерства. Починаючи з 2010 року наша команда співпрацює із Голосіївською соціальною службою у справах сімї, дітей та молоді м. Києва, а президент фонду Євгенія Білан входить до наглядової ради. Зараз не один наш фестиваль не обходиться без партнерів – центру сімї соломянського району Києва, а цієї осені ми долучилися до участі у #ЩедрийВівторок та провели благодійний майстер-клас, а виручені кошти передали на лікування Орєховій Каті.

 

9.      ТВОРЧІСТЬ – ОДНА ІЗ РОДЗИНОК БЛАГОДІЙНОСТІ

 

На базі нашого фонду функціонує волонтерський рух Charity Bro - https://www.facebook.com/charitybroua/

Маленькі актори-волонтери виступають із театральними постановками в дитячих будинках та реабілітаційних центрах, куди їздить команда нашого фонду, влаштовують танцювальні флеш-моби на різноманітних фестивалях та івентах і популяризують тему, що благодійність треба прививати дітям змалечку. 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ