Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Минуле і майбутнє Рейтингу за 5 хвилин

30.07.2018
Минуле і майбутнє Рейтингу за 5 хвилин

У короткому інтерв'ю Лариса Жигун, радник з питань захисту прав дітей організації СОС Дитячі містечка, розповідає як разом з командою УФБ запускала перший Рейтинг 

1.      Ларисо, Ви стояли біля витоків Національного рейтингу благодійників. Розкажіть, звідки взялася ідея, хто або що надихнуло?

Місією Українського форуму благодійників завжди було і буде - сприяти розвитку відповідального, прозорого та підзвітного благодійництва в Україні. Відповідну цінність Форум прагнув розповсюдити серед благодійних організацій в Україні. Ідея започаткування Національного рейтингу благодійників полягала в тому, щоб заохотити якомога більше благодійних організацій розповісти про свою діяльність, а саме, на які сфери соціального життя в Україні спрямовуються кошти і благодійні пожертви. Бути прозорими та підзвітними – це світовий тренд благодійності.

 2.      Коли було прийнято рішення почати підготовку до запуску Рейтингу, яким ви його хотіли бачити як кінцевий продукт, як повноцінну ідею? Чи відрізняється сьогоднішній Рейтинг від перших нарисів? 

Перший Національний рейтинг благодійників було проведено у 2013 році. Ми бачили, що це можливість для маловідомих благодійних організацій з усіх населених пунктів України популяризувати свою діяльність про сфери, які потребують участі благодійників. В Україні більше 8000 благодійних організацій, але тих, що дійсно здійснюють свою діяльність набагато менше. Рейтинг – це додатковий інформаційний канал розповсюдження інформації про прозорі та підзвітні благодійні організації. Великим плюсом проведення Рейтингу є партнерство з відомими ЗМІ, які публікують результати рейтингу і розповідають про благодійні організації. Це допомагає благодійним організаціям долучати нові можливості для отримання благодійних пожертв на свою діяльність.

На сьогоднішній день у Рейтингу бере участь більше організацій, що, безумовно, свідчить про його актуальність та розвиток.

3.   Тепер, коли Ви працюєте у БО "СОС Дитячі містечка", будучи вже в команді не організаторів, а учасників і спостерігаючи за Рейтингом під іншим кутом, якось змінилося сприйняття цього конкурсу? 

Не змінилося. Оскільки я добре знаю ідею започаткування Рейтингу і знаю, що результатам можна довіряти, оскільки оцінка учасників об’єктивна і оцінюється за результатами поданих документів. Рейтинг – це не змагання у сфері благодійництва. Це додатковий механізм донести до суспільства важливість участі у благодійництві, розповісти і державним партнерам про проблеми, які є у соціальній сфері і на вирішення яких не вистачає коштів в державному бюджеті. Особливо болючі сфери життя, які сьогодні не захищені в повній мірі – це соціальне забезпечення дітей –сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; онкозахворювання у дітей та дорослих; інші важкі захворювання, які потребують дорого вартісного лікування; соціальне забезпечення осіб з інвалідністю, а також розвиток спорту, культури, освіти та інших важливих сфер суспільного життя. 

4.   Нова команда знала про Рейтинг, коли Ви до них приєдналися, чи Ви презентували для них цю можливість? І як команда прийняла рішення брати участь?

Команда «СОС Дитячі Містечка» України звичайно була обізнана про Національний рейтинг благодійників, однак пріоритети були інші. Організація була сконцентрована на реалізації головного завдання - захистити права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні, а також, працюючи у Луганській області, зменшити вплив конфлікту на життя вразливих дітей та їх сімей/прийомних сімей, переконавшись в тому, що діти захищені в сімейному середовищі і взмозі продовжувати розвиватися в Луганській області. На інформаційні кампанії про діяльність організації не було ані часу, ані фінансування.

Ідею взяти участь у Рейтингу сприйняли позитивно. Оскільки ми добре розуміємо, що повинні розповісти суспільству про діяльність нашої організації та про проблеми, які ми вирішуємо в Україні. І ми також потребуємо участі благодійників у наших благодійних програмах «Укріплення сім’ї», «Розвиток сімейних форм виховання» та «Надзвичайного реагування».    

5.  І наостанок, на Вашу думку, чи Рейтинг справді потрібний Україні і сектору зокрема? В чому його цінність?

На мою думку, інформація про учасників Рейтингу надзвичайно корисна для людей, які тільки обмірковують - долучатися до благодійності чи ні. Зайшовши на сайт Рейтингу, ви отримуєте доступ до звітної інформації про організацію, про керівний склад, напрямки діяльності організації, локації, де працює організація, що допоможе у виборі благодійної організації до якої долучитися у якості благодійника.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ