Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

У чому унікальність Національного рейтингу благодійників – думки експертів

18.06.2018  Автор: Український форум благодійників

Підвищення прозорості та відкритості – це світова тенденція, популяризувати та дотримуватися якої надзвичайно важливо і для благодійного сектору, адже саме підзвітність формує довіру до організації з боку громадян, чиї інтереси вона представляє.

Національний рейтинг благодійників – єдина в Україні подія, яка надає можливість благодійним фондам та організаціям публічно підтвердити прозорість і підзвітність своєї діяльності та підвищити рівень довіри з боку донорів, партнерів та українського суспільства. Його проводять Український форум благодійників спільно з авторитетними партнерами з 2013 року. Єдина умова – готовність оприлюднити річні податкові звіти.

У 2017 році в Рейтингу взяло участь 89 благодійних організацій, які відкрили свою податкову звітність за 2016 рік. Учасники відзвітували на суму в 1,8 млрд витрат, що становить 27% загальних витрат  на благодійність у 2016 році, та потрапили на Карту благодійності.

Це унікальна онлайн-база перевірених благодійних фондів та організацій, яка оновлюється щороку за результатами Рейтингу. Інтерактивна карта користується великою довірою серед громадян, а також журналістів, дослідників та аналітиків. Отож, участь у Рейтингу – це ознака високих стандартів роботи та можливість завоювати хорошу репутацію з-поміж 17 тисяч сумнівних благодійних організацій, чисельність яких щороку зростає, а довіра суспільства зменшується.

Учасники та партнери Рейтингу: відверто про головне

«Участь у Національному рейтингу благодійників – це прекрасна можливість не лише публічно прозвітувати про діяльність своєї організації, але й підтримати тенденції щодо підвищення публічності та прозорості благодійного сектору нашої країни. Ми як потужні гравці вітчизняної філантропії маємо зобов’язання підвищувати рівень довіри до благодійних організацій. Це дозволить краще сформувати культуру благодійності в нашому суспільстві, що, в свою чергу, позитивно вплине на задоволення потреб вразливих категорій населення. МБФ «Карітас України» бере участь у Національному рейтингу благодійників від самого початку та продовжить це робити й надалі, сповідуючи принцип повної прозорості у своїй діяльності»,  – Дзвенислава ЧАЙКІВСЬКА, Генеральний Секретар МБФ «Карітас України».

«Для благодійників природньо допомагати. І так само природнім для організацій сектору має бути дотримання принципів відкритості та підзвітності, як програмної, так і фінансової. Рейтинг передусім розвиває довіру до благодійного сектору.

Для мене важливо,  щоб діяльність фонду була зрозуміла як для тих, хто потребує допомоги, так і для тих, хто прагне об’єднатися з нами для системних рішень в гострих соціальних проблемах. Ми як організація розділяємо принципи відкритості та прозорості благодійності. І тому традиційно, вже втретє, долучимось до Рейтингу 2018 року.

У самому слові «рейтинг» є певне суперництво. Але «рейтинг благодійників» - це про готовність надати вичерпну інформацію про свою діяльність,  відповісти на усі запитання тощо. Це гарна можливість знайти партнерів для майбутніх проектів», – Вікторія МИКОЛАЮК, керівник БО «Фонд родини Нечитайло».

«Національний Рейтинг Благодійників – це хороша платформа, яка є свого роду гарантом прозорості та звітності БО. Справді ми вдячні, що можемо продемонструвати на платформі УФБ наш фінансовий звіт.   

Благодійність – це відповідальність перед донором і громадськістю загалом. Ви допомагаєте нам цю звітність висвітлити та бути відкритими до усього суспільства, органів влади, підвищуючи рівень довіри до благодійності в цілому», – Оксана КУЛІШ, керівник ЛМБФ «Сестри Даліли».

«Український Форум Благодійників, запроваджуючи Рейтинг, переслідує єдину дуже важливу мету: робити сектор благодійності все більш відкритим та прозорим. Відкритість та прозорість – необхідні передумови довіри. Очевидно, що благодійні організації, які відкривають інформацію про власну діяльність та не бояться запитань, більш схильні діяти чесно та вчитися на своїх помилках. Вони хочуть, аби донори знали, що вони є надійними партнерами, які щиро зацікавлені у ефективному вирішенні соціальних проблем. Ми як партнери Рейтингу раді, що повільно, але неухильно кількість учасників Рейтингу Благодійників України зростає», – Наталія ТЕЛЕНКОВА, керівник Комітету з питань корпоративної відповідальності компанії EY в Україні.

«Участь у Національному рейтингу благодійників - це можливість продемонструвати для кожного з учасників готовність працювати прозоро, тим самим підвищити довіру до себе з боку суспільства та професійної спільноти. Для України це справді визначальна подія, адже саме таким чином відбувається впровадження світових стандартів благодійництва, розбудовується довіра до галузі з боку суспільства, підвищується професійний рівень самих благодійників.

Рейтинг підтримую особисто саме через ту роль, яку він відіграє. Я маю чітке розуміння того, який шлях чекає на всю галузь благодійництва, адже в Україні вона є відносно молодою і запровадження світових стандартів допоможе не тільки підвищити рівень довіри у суспільстві, а й інтегруватись у світовий рух благодійників. На мою думку, у суспільстві вже визрів попит на якісні послуги з боку менеджерів благодійних організацій, а активності подібні Рейтингу допомагають запроваджувати зрозумілі, прозорі критерії відбору партнерів-благодійників. Саме цей шлях робить всю галузь більш відкритою як для корпоративних донорів, так і для особистих внесків громадян», – Андрій БУБЛИК, директор із зв’язків з державними установами та комунікацій в Україні і Молдові ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед».

Як взяти участь у Рейтингу?

Для участі у Національному рейтингу благодійників необхідно заповнити анкету онлайн і надати копії річних податкових звітів за два останні роки. Останній день подання - 6 серпня 2018 року. Додаткова інформація за адресою ufbrating@gmail.com або телефоном 044 425 92 94.

 

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ