Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Обмін досвідом та кращі практики - делегація УФБ відвідала Брюссель

04.06.2018  Автор: Український форум благодійників

28-30 квітня Поліна Нюхіна, директорка Українського форуму благодійників, та Юлія Сімонова, менеджерка проектів Форуму, відвідали місто Брюссель з метою обміну досвідом та активізації міжнародного співробітництва у секторі філантропії. У рамках візиту українська делегація взяла участь у двох міжнародних конференціях та провела зустріч з членами Європейської мережі донорських асоціацій (DAFNE).

У перший день учасники від України відвідали міжнародну конференцію «PhilScrum», організовану DAFNE, Європейським центром фундацій (EFC) та Європейською асоціацією венчурної філантропії (EVPA). Уперше потужні членські благодійні організації об’єдналися заради спільної мети – створення єдиного європейського простору філантропії. У форматі панельних дискусій і «The World Café» («Світове кафе») понад 100 учасників–представників благодійних організацій з Європи та США обговорили сучасні тренди та проблеми розвитку благодійності у світі.

Під час панельної дискусії спікери широко популяризували нові методи залучення коштів благодійними організаціями, як-от краудфандинг і венчурна філантропія. У підсумку всі присутні дійшли спільної думки про те, що одним зі стратегічних пріоритетів філантропії на найближчий час має бути вплив на державну політику. Також донори заявили, що якісні проекти, які не отримали фінансування з боку донорів, можуть бути рекомендовані та профінансовані іншою організацією. Так, від представників Європейської комісії та EVPA пролунали пропозиції обмінюватися проектами, які з певних причин не були профінансовані. На думку донорів, це дозволить зробити перші кроки до створення єдиного європейського простору філантропії. .

У форматі «The World Café» було опрацьовано низку актуальних питань, зокрема, інвестиції впливу та їх екосистема, нові формати філантропії, оцінка країни за міжнародним рейтингом FATF.

29 травня відбулася літня зустріч членів Європейської мережі донорських асоціацій (DAFNE). Крім поточних питань статутної діяльності, відбулися традиційні сесії обміну досвідом між учасниками. Юля Сімонова в рамках цієї зустрічі провела воркшоп на тему «Винагороди та призи для учасників асоціацій». Тема викликала жваву дискусію та напружену роботу в групах.  За результатами воркшопу учасники дійшли висновків, що найкраща винагорода для членів асоціації – це якісно надані послуги. Крім того, усі дійшли згоди, що такі  винагороди не мають бути монетизованими, а радше демонструвати увагу  та піклування асоціації про власних учасників.

30 травня Поліна Нюхіна та Юлія Сімонова відвідали конференцію EFC на тему «Culture Matters: connecting citizens &uniting communities». Захід зібрав близько 500 учасників  з усього світу для обговорення значущих питань у трьох паралельних секціях. Українська делегація відвідала секцію, присвячену цілям сталого розвитку. У півторагодинній розмові учасники дискусії погодилися, що соціальне підприємництво є зручним інструментом для досягнення цілей сталого розвитку знизу догори. Однак, підходи до вимірювання впливу вимагають більш чіткого розуміння, підлаштування під кожну конкретну ситуацію. Представниця EVPA запропонувала вимірювання впливу називати менеджментом впливу, підкреслюючи тим самим важливість саме соціальних змін.

Дискусія про лідерство у філантропії також відбулася у форматі робочих груп. Українська делегація представила власний досвід підходу до управління проектами та командою, а також стимулювання змін у секторі філантропії та отримала схвальний відгук від європейських колег. Питання гендерного балансу організацій, на жаль, все ще потребує пильної уваги, адже український сектор благодійності є  доволі молодим і має низьку популярність як для працевлаштування.

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ