Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Мобільні оператори запускають пілотний проект SMS-благодійності

24.04.2018

23 квітня 2018 року в Києві робоча група щодо впровадження телекомблагодійності представила результати своєї роботи. Учасники робочої групи заявили про необхідність пошуку фінансування для створення ефективного механізму збору благодійних внесків через SMS та контролю їх використання за призначенням. Допоки механізм буде розроблятися, мобільні оператори безкоштовно виділять короткі номери для кількох благодійних організацій. Оператори беруть на себе витрати, пов’язані з відправленням повідомлень та забезпеченням технічних можливостей для безперебійної роботи послуги. 

Робоча група* щодо впровадження телекомблагодійності була створена навесні 2017 року після ухвалення Верховною Радою України законопроектів, якими пожертви на благодійність через SMS-повідомлення були звільнені від зборів та податків. Завданням робочої групи було розробити дієву модель збору SMS-пожертв, контролю надходження коштів за призначенням, перевірки благодійних організацій на відповідність вимогам чинного законодавства України.  Група прийшла до висновку, що таким механізмом може стати запуск національної телекомплатформи, яка забезпечить рівний доступ неприбутковим організаціям до роботи з благодійними пожертвами через SMS.

 

Ірина Гуцал, голова робочої групи із впровадження Телекомблагодійності, директор МБФ «Українська Біржа Благодійності»: «Головний виклик у створенні та запуску такої платформи полягає у тому, що проект потребує значних ресурсів, а механізм роботи SMS-благодійності в Україні, відповідно до якого 100% зібраних коштів має дійти до адресата, унеможливлює фінансування платформи за рахунок SMS-пожертв. Саме тому робоча група продовжує працювати над розробкою рішення, яке дозволить залучити фінансування та прискорити запуск майбутньої платформи». 

 

Саме тому мобільні оператори узгодили тимчасовий механізм збору благодійних пожертв, який дозволить уже найближчим часом запровадити SMS-благодійність у пілотному режимі.

 

«Україна – єдина країна в світі, де усі мобільні оператори беруть на себе витрати, пов’язані з наданням благодійних SMS послуг, у повному обсязі. В інших країнах світу, де існують сервіси збору коштів на благодійні цілі через SMS-повідомлення, оператори  відмовляються від своїх прибутків, а собівартість послуги компенсується за рахунок державних коштів, податків або ж певного відсотку від зібраної суми», зазначила Вікторія Рубан, керівник  відділу зв'язків з громадськістю «Vodafone Україна».

 

Це допоможе робочій групі відпрацювати механізм збору SMS-пожертв на кожному з етапів: від технічної реалізації до звітування перед користувачами. Тимчасове рішення дозволить використати отриманий досвід задля масштабування проекту. Короткі номери для збору благодійних коштів буде надано одночасно п’яти благодійним фондам, які першими надіслали звернення до всіх чотирьох мобільних операторів з часу законодавчих змін, відповідають критеріям кожного з операторів та пройшли перевірку служб безпеки.

 

«Безумовно, проект потребує тісної злагодженої співпраці операторів, яку сьогодні ви можете спостерігати. У кожного оператора діють власні внутрішні критерії співпраці з благодійними організаціями, наприклад, у нас в lifecell необхідно заповнювати анкету потенційного контрагента, надавши ряд документів. Потім здійснюється перевірка вказаних даних»,прокоментувала Юлія Фурманова, начальник департаменту зі зв'язків із громадськістю та маркетингових комунікацій «lifecell».

 

Ірина Леліченко, прес-секретар «Київстар»: «Компанія «Київстар» одна із перших ініціювала внесення змін до українського законодавства задля того, аби SMS-благодійність в Україні запрацювала та SMS-повідомлення не обтяжувалися податками. Саме тому, телеком оператори не ставлять за мету заробляти на цьому проекті. Ми виділяємо наші технічні ресурси та несемо витрати на обробку благодійних SMS (незалежно від їх об’єму) задля для того, аби кожна гривня, перерахована благодійниками, потрапила до тих, хто цієї допомоги потребує».

 

Оператори не співпрацюють і не співпрацюватимуть з тими контрагентами, які порушують чинне законодавство України, права чи свободи українських громадян, зазіхають на державну цілісність чи підтримують країн-агресорів.

 

«Мобільний оператор «ТриМоб» спільно з іншими мобільними операторами долучився до збору благодійних пожертв. Щодо абонентів фіксованої телефонії, то згідно чинного законодавства України, поки що дзвінки зі стаціонарних телефонів, розрахунок за які здійснюється у наступному місяці,  не вважаються  послугою «благодійного телекомунікаційного повідомлення». Компанія «Укртелеком» наразі реалізує низку ініціатив щодо внесення  відповідних змін до існуючого законодавства», –  відзначив Михайло Шуранов, PR-директор компанії «Укртелеком».

 

Одним із перших проектів стане збір коштів для Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України через БО «Українська Біржа Благодійності» на придбання аналізатора SIEMENS Immulite.  Використання даного високотехнологічного апарату дозволить якісно і своєчасно проводити ранню діагностику різної патології у новонароджених групи ризику, хворих і передчасно народжених дітей, моніторити ефективніть проведеної терапії в динаміці спостереження та лікування, що призведе до скорочення перебування дітей в неонатологічних відділеннях ІПАГ НАМНУ.

*До cкладу робочої групи входять по одному представнику від компаній ПрАТ«Київстар», ТОВ «Лайфселл», ПАТ«Укртелеком» і ПрАТ «Vodafone Україна», представники благодійних організацій МБФ «Українська Біржа Благодійності», «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна, МБФ «Карітас України», БФ «Таблеточки»,  БО «Український форум благодійників». 

Пост-реліз підготовлено спільно учасниками робочої групи

із впровадження телекомблагодійності

P.S. Інші матеріали та протоколи знаходяться за посиланням: https://goo.gl/7myHK7

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ