Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Європейський проект розвитку соціального підприємництва стартує в Україні

05.04.2018
Європейський проект розвитку соціального підприємництва стартує в Україні

 

Розпочинає діяльність новий проект «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект впроваджується БО «Українським форумом благодійників» спільно з організаціями - партнерами:

БО МБФ “Імпакт Хаб Одеса”, ГО “Фонд “Професійний розвиток Запоріжжя”, ГО “Фонд “Професійний розвиток  Харкова”, ГО “Фонд “Професійний розвиток”, Обєднання “New Door” (Латвія), ГО “Open Coffee Club (Литва).

 

Проект підтримуватиме, популяризуватиме та просуватиме концепції соціального підприємництва як засобу сталого розвитку, інструменту надання якісних товарів і соціальних послуг, підвищення добробуту в Україні. Він триватиме 2,5 роки.

 

20-21 березня 2018 року в Києві відбулася перша робоча зустріч партнерів. Із запуском проекту всіх присутніх привітала Ірина Губарець, секторальний менеджер з питань конкуренції й економіки Представництва ЄС в Україні. «Проект досить комплексний і амбітний. У ньому чимало партнерів і кожен із них відповідатиме за власний компонент. При цьому ви маєте діяти злагоджено, як єдиний потужний механізм. У кожного з партнерів за плечима багатий досвід, сильна команда і купа цікавих ідей, тому бажаю вам наснаги і успіху в їх реалізації»,  –сказала вона.

На скайп-зв’язок вийшла Ольга Котова, представник латвійської організації «New Door». Вона підтвердила свою готовність до співпраці  і висловила надію на те, що завдяки реалізації проекту соціальне підприємництво в Україні в майбутньому стане дієвим інструментом вирішення соціально-економічних проблем.

Тетяна Левківська, координаторка проекту, відзначила, що робота всіх партнерів  зосереджуватиметься на чотирьох напрямках: розвитку професійного потенціалу соціальних підприємств, формування громадської думки про соціальне підприємство, побудові екосистеми для розвитку соціального підприємництва та створенні сприятливого регуляторного середовища.

За словами Антона Шулика,  виконавчого директора міжнародної консалтингової компанії «Civitta», у межах першого стратегічного завдання заплановано проведення  аналітичного дослідження актуальних соціальних проблем в різних регіонах України, а також навчальних заходів (гаражі ідей, хакатони). Їх мета – сформоване розуміння учасниками суті соціального підприємництва, розробка ними базової бізнес-моделі та відбір найкращих проектів для акселераторів. За це відповідатимуть Фонди професійного розвитку в Харкові, Запоріжжі та Кривому Розі за підтримки  компанії Civitta.

 

Далі на базі навчального центру Creative Space “Chasopys” заплановано запуск двох акселераційних програм для новостворених соціальних підприємців. За словами Олени Калібаби, CEO Chasopys Creative Family, програма 12-тижневого акселератора складатиметься з 4-тижневого інтенсивного навчання в Києві (лекції, семінари, майстер-класи, менторські консультації) та 8-тижневого навчання у віддаленому доступі за місцем проживання (розробка замовників, перевірка гіпотез, запуск та пілотування). «Статистика – річ вперта. Зазвичай в акселераторі ставку роблять  на 1-2 проекти.  Ми ж хочемо поліпшити традиційну статистику, згідно з якою виживання стартапів становить 1%, завдяки проведенню попередніх освітніх заходів»,  – розповіла Олена Калібаба. Очікується, що близько третини команд-учасників запустять свої соціальні підприємства, які працюватимуть постійно.

 

У рамках двох міжнародних конференцій на тему соціальних змін та соціального підприємництва, організатором яких стане Український форум благодійників, заплановано Demo Day. Випускники акселераторів публічно презентують свої бізнес-проекти та матимуть змогу зустрітися з потенційними інвесторами та партнерами.

Після акселераційної програми група найкращих стартапів-соціальних підприємств поїде з робочим візитом до Латвії та Литви для проведення дискусій, семінарів та тренінгів, присвячених соціальному підприємництву. Партнери проекту об’єднання «New Door» (Латвія) та ГО «Відкритий кавовий клуб Вільнюса» (Литва) відповідатимуть за організацію обміну візитами новостворених соціальних підприємств до цих країн, а також залучення міжнародних експертів до розробки освітніх, навчальних програм та вивчення міжнародного досвіду.

Міжнародний благодійний фонд «Імпакт Хаб Одеса» відповідатиме за організацію молодіжних літніх таборів для розвитку підприємницьких навичок молоді. «Проведення міжнародного літнього табору планується протягом 27 червня – 1 липня 2018 року. Це перша національна подія в рамках проекту. Прагнемо, аби за ці п’ять днів якомога більше молодих талантів розвинули свій підприємницький потенціал»,    поділився планами Андрій Федотов, куратор соціального підприємництва БО «Міжнародний благодійний фонд «Імпакт Хаб Одеса», проектний менеджер Берлінської школи соціальних інновацій «Східне партнерство».

 

У рамках другого компоненту проекту щодо формування суспільної думки про соціальне підприємство заплановано оновлення веб-сайту socialbusiness.in.ua, підготовка та просування 20 успішних історій соціальних підприємців, проведення місцевих інформаційних SMM-кампаній. Мета цього - широке промотування концепції соціального підприємництва в Україні.

 

Третій напрямок проекту – побудова екосистеми для розвитку соціального підприємництва та розробка програмних і методичних матеріалів для навчального курсу «Вступ до соціального підприємництва», впровадження пілотного курсу у вищих навчальних закладах та проведення тренінгу для підготовки  лекторів викладати цю дисципліну. Планується створення консультаційної  онлайн-платформи для соціальних підприємців та місцевого Інвестиційного фонду для підтримки соціальних стартапів.

 

Координувати освітню частину завдань будуть, зокрема, Наталія Бордун, керівниця Інституту лідерства та управління УКУ, Артем Корнецький, доктор філософії, бізнес-консультант, запрошений викладач УКУ та Національного університету «Києво-Могилянська академія», Василь Назарук, менеджер Програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund.

 

«Ми хочемо розробити семестровий трикредитний курс, базуючись на курсах, які вже викладаються в УКУ та Києво-Могилянській академії на магістерських програмах. 2018 рік плануємо закінчити розробкою навчально-методичного комплексу дисципліни «Вступ до соціального підприємництва» . Він допоможе викладачам на місцях переконувати вчені ради у необхідності внесення окремого курсу з соціального підприємництва у навчальні програми їхніх факультетів. Тішить, що освіта в напрямку соціального підприємства стає частиною університетського життя.»,  – зауважила Наталія Бордун.

 

Завершальним стратегічним завданням проекту є створення сприятливого законодавчого середовища для соціальних підприємців. Цього буде досягнуто шляхом вивчення міжнародної юридичної та податкової практики, аналізу експертної думки та проведення широких консультацій з підприємцями в Україні. Із метою розробки змін до законодавства у сфері регулювання соціального підприємництва планується залучити Міністерство економічного розвитку та торгівлі України та Управління Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ