Історія

Створення Форуму 2005 р. стало першою сторінкою  літопису української організованої філантропії. Група авторитетних і досвідчених благодійних організацій об’єдналась у Форум за принципом один за всіх і всі за одного. Поява Форуму засвідчила, що благодійники усвідомили себе як сектор економічного і суспільного життя, у якого є спільні цілі й перешкоди на шляху їх досягнення.

2004 рік – провідні українські та закордонні донори ініціювали Український форум ґрантодавців (УФҐ) – незалежну громадську асоціацію організацій-ґрантодавців, які фінансують суспільно значущі ініціативи на основі добре спланованих ґрантових проектів.

2005 рік – Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” та Міжнародний фонд “Відродження” за участю Фонду Чарльза Стюарта Мотта, Інституту сталих спільнот/UCAN та Польсько-американсько-української інціативи про співпрацю (ПАУСІ) офіційно заснували Форум. Першим головою правління обрано Миколу Дейчаківського (керівник програм Фонду Чарльза Стюарта Мотта). УФҐ отримав свідоцтво про державну реєстрацію. У жовтні Форум виступив організатором ІХ міжнародної зустрічі у Києві Східної групи ґрантодавців (GEG) Європейського центру фундацій (EFC) – об’єднання найвпливовіших світових донорських організацій у Центральній і Східній Європі та в країнах СНД. 

2006 рік – до Форуму входять 16 донорських організацій. УФҐ виступив співорганізатором і став членом DAFNE (Європейська мережа асоціацій ґрантодавців), а також приєднався до WINGS (Всесвітня ініціатива на підтримку ґрантодавства).

2007 рік –  восени загальна конференція членів УФҐ ухвалила рішення про зміну назви організації: Український форум ґрантодавців було перереєстровано як Український форум благодійників.  Також у цьому році під егідою Форуму було проведено конференцію «Благодійність в Україні: шлях до Європейських стандартів» та перше всеукраїнське дослідження сектору благодійності «Благодійні інституції України: сучасний стан та перспективи розвитку».

2008 рік – Форум проводить свою першу міжнародну конференцію «Європейський вимір української благодійності». Наприкінці року конференція членів Форуму затвердила першу стратегію діяльності асоціації на 2009-2012 роки – результат кропіткої аналітичної роботи й численних дискусій.

2009 рік – Важливою інновацією стало започаткування видавничої серії «Абетка благодійності». Першим виданням серії став посібник «Благодійність бізнесу: корисно для себе – ефективно для інших». Стартувала нова просвітницька програма УФБ «НА ВЧИСЬ!» 2010 рік – Форум організував ІІ Міжнародну конференцію «Філантропія та криза: від споживання до активних дій» та провів дослідження «Практика благодійної діяльності бізнес-компаній в Україні: сучасний досвід». Форум розпочав творчу ініціативу «Всеукраїнський фотоконкурс: Благодійність крізь призму об’єктива» та нову програму «Відверті розмови про благодійність». Наприкінці року під час конференції членів Форуму вирішено розширити можливості членства у Форумі: відчинити двері для ширшого кола організацій. Тепер членами УФБ можуть стати не лише неприбуткові організації, але й бізнес-компанії, які займаються благодійними програмами, та інституції, діяльність яких дотична до сфери благодійності.