Covid-19: карта благодійних ініціатив. Детальніше

Історія

Створення нашої організації у 2005 р. стало першою сторінкою  літопису організованої філантропії в Україні. Група авторитетних і досвідчених благодійних організацій об’єдналась в Український форум ґрантодавців (перша офіційна назва УФБ) за принципом один за всіх і всі за одного. Поява першої інфраструктурної організації в секторі засвідчила, що благодійники усвідомили себе як сектор економічного і суспільного життя, у якого є спільні виклики і цілі.

2005 рік – Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” та Міжнародний фонд “Відродження” за участю Фонду Чарльза Стюарта Мотта, Інституту сталих спільнот/UCAN та Польсько-американсько-української ініціативи про співпрацю (ПАУСІ) увійшли до складу засновників УФБ. Першим головою правління обрано Миколу Дейчаківського (Фонд Чарльза Стюарта Мотта).

2006 рік – УФБ у складі 16 організацій-учасників  став членом DAFNE (Європейська мережа асоціацій ґрантодавців) та WINGS (Всесвітня ініціатива на підтримку ґрантодавства).

2007 рік –  восени Загальна Конференція членів (з 2016 р. має назву Загальні збори учасників) ухвалила рішення про зміну назви організації: Український форум ґрантодавців було перереєстровано як Український форум благодійників.  У цьому ж році було проведено національну конференцію «Благодійність в Україні: шлях до Європейських стандартів» та перше всеукраїнське дослідження сектору благодійності «Благодійні інституції України: сучасний стан та перспективи розвитку».

2008 рік – УФБ проводить першу міжнародну конференцію «Європейський вимір української благодійності». Наприкінці року конференція членів затвердила першу стратегію діяльності організації на 2009-2012 рр.

2009 рік – Важливою інновацією стало започаткування видавничої серії «Абетка благодійності». Стартувала навчальна програма УФБ  для неприбуткових організацій «НА ВЧИСЬ!» 

2010 рік – УФБ організував ІІ Міжнародну конференцію «Філантропія та криза: від споживання до активних дій» та провів дослідження «Практика благодійної діяльності бізнес-компаній в Україні: сучасний досвід». Розпочато проект «Всеукраїнський фотоконкурс: Благодійність крізь призму об’єктива» та програму «Відверті розмови про благодійність».