Створення нашої організації у 2005 р. стало першою сторінкою літопису організованої філантропії в Україні. Група авторитетних і досвідчених благодійних організацій об’єдналась в Український форум ґрантодавців (перша офіційна назва УФБ) за принципом один за всіх і всі за одного. Поява першої інфраструктурної організації в секторі засвідчила, що благодійники усвідомили себе як сектор економічного і суспільного життя, у якого є спільні виклики і цілі.
2005 – Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” та Міжнародний фонд “Відродження” за участю Фонду Чарльза Стюарта Мотта, Інституту сталих спільнот/UCAN та Польсько-американсько-української ініціативи про співпрацю (ПАУСІ) увійшли до складу засновників УФБ. Першим головою правління обрано Миколу Дейчаківського (Фонд Чарльза Стюарта Мотта).
2006 – УФБ у складі 16 організацій-учасників став членом DAFNE (Європейська мережа асоціацій ґрантодавців) та WINGS (Всесвітня ініціатива на підтримку ґрантодавства).
2007 – восени Загальна Конференція членів (з 2016 р. має назву Загальні збори учасників) ухвалила рішення про зміну назви організації: Український форум ґрантодавців було перереєстровано як Український форум благодійників. У цьому ж році було проведено національну конференцію «Благодійність в Україні: шлях до Європейських стандартів» та перше всеукраїнське дослідження сектору благодійності «Благодійні інституції України: сучасний стан та перспективи розвитку».
2008 – УФБ проводить першу міжнародну конференцію «Європейський вимір української благодійності». Наприкінці року конференція членів затвердила першу стратегію діяльності організації на 2009-2012 рр.
2009 – Важливою інновацією стало започаткування видавничої серії «Абетка благодійності». Стартувала навчальна програма УФБ для неприбуткових організацій «НАВЧИСЬ!»
2010 – УФБ організував ІІ Міжнародну конференцію «Філантропія та криза: від споживання до активних дій» та провів дослідження «Практика благодійної діяльності бізнес-компаній в Україні: сучасний досвід». Розпочато проект «Всеукраїнський фотоконкурс: Благодійність крізь призму об’єктива» та програму «Відверті розмови про благодійність».
2011 – організація мала два основні фокуси: волонтерство та розвиток інформаційної потужності. 2011 рік був оголошений Європейським Союзом як рік волонтерства у Європі. УФБ одним із перших в Україні відреагував на цю ініціативу, адже волонтерство, на нашу думку, є одним із яскравих проявів благодійності, коли на добрі справи людина витрачає не фінансові ресурси, а власний час, вміння та навички. І саме волонтерство наразі є одним із трьох індикаторів, який використовує другий рік поспіль при складанні світового рейтингу благодійності британська організація Charity Aid Foundation.
2012-2013 – поворотний період для України і УФБ. 2012 рік став фінальним роком у реалізації стратегії УФБ в 2009-2012 роках, котра містила чотири пріоритетних напрямки діяльності для УФБ. За цей час понад 1000 учасників з 15 країн світу взяли участь у конференціях УФБ, а ще 1000 співробітників благодійних фондів та організацій скористалися освітніми послугами організації. 150000 унікальних відвідувачів Першого українського порталу з благодійності та понад 2000 одиниць виданої спеціалізованої літератури для благодійників — це лише окремі показники наших здобутків за цей час.
2014 – Основними викликами волонтерства та благодійництва 2014 року стали: оподаткування адресної благодійної допомоги, спрощення системи отримання гуманітарної допомоги, легалізація діяльності волонтерів, формування суспільної довіри до волонтерства і благодійництва.
Саме тому пріоритетами діяльності Українського форуму благодійників у 2014 році стали лобіювання змін до податкового законодавства, закону «Про волонтерську діяльність» та низки актів Кабінету Міністрів України.
2015 – УФБ святкує 10 років! Ми пишаємося всім тим, чого досягли разом із нашими членами та партнерами за цей період.
УФБ продовжує працювати для втілення стратегічних пріоритетів:
– створення сприятливого законодавчого та податкового середовища для діяльності благодійних організацій та фондів;
– професійного розвитку благодійних інституцій;
– популяризації благодійності як невід’ємної ціннісної складової
На жаль, протягом останніх років діяльність УФБ тісно пов’язана із подоланням наслідків анексії частини територій та військової агресії, яких зазнає наша країна з боку Росії. Ми фокусуємося на тому, щоб благодійна допомога постраждалим через ці трагічні події надавалась у найбільш швидкий, зручний та ефективний спосіб. кожного українця.
2016 – адвокаційні зусилля УФБ, які вперше за 11 років існування організації, стали займати більше 50% часу та енергії команди, були спрямовані на лобіювання законодавчих змін, які б сприяли наданню ефективної та оперативної допомоги різним категоріям населення (військовим, цивільним), які постраждали внаслідок військових дій на Сході України.
Також у центрі уваги стала робота по захисту інтересів благодійних організацій, які постраждали внаслідок банківської кризи.
2017 рік приніс Українському форуму благодійників серйозні виклики: зміна керівництва й складу команди, а також стратегічне планування й оновлена візія розвитку та діяльності УФБ на 2018-2020 роки, запропонована учасниками.
Із червня 2017 року безперервну та плідну роботу УФБ підтримувало лише четверо натхненних та самовідданих людей: координатор проектів, фінансовий менеджер, асистент проектів і директор. Із гордістю згадаємо основні досягнення оновленої команди: налагодження співпраці з Патрульною поліцією України та запуск соціальної реклами з «антишахрайства» у двох великих містах; Національний Рейтинг благодійників 2017, на якому відзвітована кожна четверта благодійна гривня; експонування мандрівної фотовиставки у 15 містах України.
2018 – одним із подальших стратегічних напрямків є розроблення на впровадження високих стандартів якості та прозорості для благодійних організацій, що діють на території України, а також активізація реформи соціальних послуг в Україні.
На Загальних зборах 16 квітня 2018 року учасники УФБ затвердили Стратегічний план на 2018-2020 роки. Він відповідає 16 та 17 Цілям сталого розвитку, затверджених ООН: УФБ надалі сприятиме зміцненню інституту філантропії в Україні та налагодженню сталого міжсекторального партнерства.