
Чим корисний новий портал Українського форуму благодійників для великих донорів, НУО, філантропів-початківців і пересічних громадян, – розповідає представник донора проекту Сергій Решетов, експерт Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
– Чому Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні підтримав створення порталу про благодійність?
– Донедавна в Україні не існувало жодного інформаційного інтернет-ресурсу, який би діяв постійно і надавав змогу представникам різних категорій громадян дізнатися про можливості особистісного фінансового та нефінансового залучення до підтримки різноманітних благодійних ініціатив, програм, проектів; започаткування власних благодійних програм у компаніях (залежно від можливостей та очікувань компанії); започаткування власної благодійної ініціативи або створення власної благодійної організації чи фонду; ознайомлення з найкращими вітчизняними практиками благодійництва; долучення до широкої дискусії щодо викликів, які стоять перед українськими благодійниками тощо. Саме тому створення спеціалізованого веб-ресурсу, спрямованого на розвиток культури та практики благодійництва в Україні, а також формування довіри громадян до благодійництва як значущої складової громадянського суспільства, є вагомим завданням, на розв’язання якого орієнтований чинний проект Українського форуму благодійників.
– Чого чекає донор від порталу?
– Сподіваюся, що існування та функціонування порталу стане платформою для об’єднання та консолідації діяльності вітчизняних благодійників; проведення публічного моніторингу благодійних програм, проектів та ініціатив, висвітлення результатів на порталі сприятиме підвищенню рівня прозорості благодійної сфери в Україні. Портал сприятиме розвитку партнерства у сфері благодійництва як серед благодійних фондів, так і серед компаній та приватних осіб; портал сприятиме залученню додаткових ресурсів до сфери благодійності.
– Коли Ви «поблукали» порталом, якими були Ваші перші враження – як представника Фонду сприяння демократії Посольства США і як громадянина?
– Портал добре структурований, матеріали викладені чітко і ясно. Впадають в око яскраві кольори, якісна графіка та дизайн порталу. Хочу відзначити цікавий контент, особливо цікавими для мене були блоги з питань благодійності. Вражає те, що портал має інтерактивний характер – є можливість взяти участь в опитуваннях, розмістити власний блог, додати свій анонс до графіку подій, підписатись на електронні видання Форуму благодійників, стати його членом, поставити свої запитання. Створений портал надихає на конкретні дії всі верстви населення, а не тільки тих, хто впритул професійно займається благодійністю.
– Чи побачать Вас користувачі порталу серед активних блогерів «України філантропічної»?
– Навряд чи я буду серед активних блогерів, але безумовно буду регулярно заходити на цей портал та знайомитися з новинами, подіями та останніми трендами благодійності в Україні та за її межами.
– Хто, на Вашу думку, має стати найактивнішим користувачем нового порталу?
– Здається, перш за все порталом будуть користуватися лідери та активісти благодійніх організацій та фондів, а також великі донори. До речі, портал допоможе їм дізнатися про існування та діяльність один одного, стане місцем зустрічі та своєрідним ярмарком для благодійних та донорських організацій. Що ж до філантропів-початківців і пересічних громадян, портал стане для них ярмарком, де вони зможуть знайти одне одного, а також благодійні організації та великих донорів. Початківці зможуть навчитися абетки благодійності, дізнатися про досвід діяльності благодійних організацій в Україні та за кордоном, зможуть зайняти свою нішу, адже в них виникнуть нові ідеї. Пересічні громадяни теж побачать, що благодійність існує та набирає обертів, а також зможіть долучитися до неї як філантропи, благодійники або волонтери.