
До Європейського дня благодійних фондів, який щороку відзначається 1 жовтня, переможці та учасники ІІІ Національного рейтингу благодійників отримали відзнаки. Це благодійні організації, які відкрили свої податкові звіти. Кожна із них представлена на "Карті благодійності України", інтерактивному онлайн-ресурсі.
Відзнаки вручали: народний депутат України Остап Єднак, який підтримує в парламенті сприятливі для благодійності законопроекти; Ольга Щетініна, член Наглядової ради Національного рейтингу благодійників, Голова правління Української асоціації оцінювання та Юрій Залуський, голова Наглядової ради Рейтингу, радник Київського офісу Baker & McKenzie.
Церемонію нагородження, приурочену до Європейського дня благодійних фондів, провела Марічка Падалко, яку Україна обрала «Голосом благодійності 2016». Марічка прокоментувала: «Коли я вирішую, яку благодійну ініціативу підтримати, то визначальною для мене є впевненість, що пожертва піде на досягнення задекларованих цілей. Те, як благодійний фонд звітує, – важливий чинник. Особливо нині, коли збирати кошти на добрі справи стає дедалі складніше».
"Вагові категорії" і переможці
Фонди рейтингувались у трьох «вагових категоріях» залежно від обсягів річного бюджету: 1) до 1 млн грн на рік; 2) 1-10 млн грн.; 3) понад 10 млн грн. Переможцями відповідно стали: Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт», Донецький міський благодійний фонд «Доброта» і Міжнародний благодійний фонд «Карітас України». Повний перелік переможців ви можете знайти за посиланням: https://ufb.org.ua/news.htm?id=4226.
"Національний рейтинг дає змогу зрозуміти “легальний” обсяг благодійності в Україні, а також дисциплінує учасників (за правилами рейтингу необхідно подавати офіційну звітність). В той же час, нагорода у вигляді лідеру сектору стимулюю всіх учасників рости та розвиватися", – вважає Роман Ільченко, управляючий партнер групи компаній NIAR, яка підтримала церемонію нагородження.
Національний рейтинг благодійників – добро в цифрах
У 2015 р. 74 учасники Рейтингу витратили на благодійність 790,9 млн грн. Переважно надавали адресну допомогу фізособам та підтримували установи та організації. 59% благодійних коштів були витрачені на сферу соціального захисту, 15% на охорону здоров’я, решта на освіту та науку, підтримку армії, культуру та мистецтво, захист довкілля.
Для реалізації своїх благодійних програм 74 фонди працевлаштували 891 особу і залучили 24 637 волонтерів. Цей показник свідчить про те, що благодійні організації сьогодні є гідним гравцем ринку праці на рівні з малим та середнім бізнесом.
За даними Державної фіскальної служби, благодійні витрати у 2015 році склали 9,4 млрд грн. Про це відзвітували податківцям 9196 благодійних організацій. ДФС не надає інформації про витрати кожного фонду, публікація податкової звітності – річ добровільна, і лише 0,8% благодійних організацій скористалися цією можливістю. Спільні витрати учасників Рейтингу склали 8,4% від усіх витрат на благодійність.
Мета Національного рейтингу благодійників — сприяння розвитку прозорої та підзвітної благодійності в Україні. Рейтинг формується на підставі фінансових показників — річних витрат благодійних фондів та організацій на власні благодійні програми, які задекларовані у річних податкових звітах та добровільно надані організаціями організаторам рейтингу з копіями підтверджуючих документів.
Організатор Національного рейтингу благодійників – Український форум благодійників.
Партнер – EY в Україні.
Медіа-партнер – «Новое время».