Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Приватна благодійність    новини приватної благодійності в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

новини приватної благодійності в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Як врятувати бездомну людину взимку?

30.11.2016  Автор: Ольга Головачева
Як врятувати бездомну людину взимку?

За неофіційною статистикою в Києві живуть близько 20 тисяч бездомних людей. Зимовий час найскладніший для них – частина з них не доживають до весни, багато хто отримує серйозні травми та обмороження, які призводять до інвалідності або ампутації кінцівок. Як правило, справжні бездомні соромляться, уникають контактів із суспільством, але з вдячністю приймають будь-яку допомогу. Допомогти безпритульній людині нескладно. 5 простих порад можуть врятувати чиєсь життя.

 

1. Принесіть безпритульній людині їжу та гарячий чай, але ні в якому разі не давайте гроші. Якщо ви побачили на вулиці людину, яка потребує допомоги – не поспішайте відкривати гаманець. За ваші гроші, швидше за все, буде куплений алкоголь, який допомагає швидко зігрітися, але є вкрай небезпечним для людини, яка живе на вулиці. Замість цього запропонуйте йому поживні продукти, які не потребують термообробки, і гарячий чай.

2. Віддайте бездомним свій старий теплий одяг. Наявність теплого взуття і куртки може взимку врятувати бездомного від смерті та обморожень. Пожертвувати одяг ви можете особисто або передати через організації, які допомагають людям у складних життєвих обставинах.

3. Не виганяйте бездомних із під’їздів. Таке сусідство може бути не дуже приємним, але заради життя людини можна потерпіти. Найчастіше людям без будинку дійсно нікуди йти. Їх виганяють з вокзалів, а нічліжки для людей без документів не передбачені.

4. Якщо ви побачили бездомного, який потребує медичної допомоги – викликайте швидку допомогу. По можливості дочекайтеся медиків і перевірте, чи дійсно йому буде надана допомога. Відмовити надавати медичну допомогу можна лише за письмовою згодою бездомного або ж у разі, якщо лікарі письмово підтверджують, що життю людини нічого не загрожує.

5. Дізнайтеся про організації в місті, які надають допомогу бездомним. Не потрібно сподіватися, що один дзвінок може вирішити всі проблеми бездомної людини та йому тут же знайдуть теплий будинок і роботу. Однак йому можуть допомогти відновити документи, надати гуманітарну допомогу, провести медичний огляд.

Служба порятунку бездомних у Києві: 068-911-7-911 

У Києві, якщо ви побачили на вулиці людину, якій потрібна допомога, ви можете зателефонувати до Служби порятунку бездомних за номером 068-911-7-911. Співробітники служби можуть нагодувати бездомного, привезти теплий одяг, їжу, а також надати першу медичну допомогу. При необхідності вони можуть перевезти людину в денний центр допомоги, де він може помитися, отримати гуманітарну допомогу, позбутися вошей, зробити перев’язку, отримати допомогу юриста та соціального працівника.

Фонд "Соціальне партнерство" 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}