Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Ви вже запланували справи і цілі на 2019-й?
МИ НА FACEBOOK

У Арт-галереї – великодня майстерня

29.03.2018  Автор: Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом"
У Арт-галереї – великодня майстерня

Напередодні світлого свята Великодня в Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» – особлива творча атмосфера. Учні 5-Б класу Луцького навчально-реабілітаційного центру натхненно декорують великодні яйця. Майстер-класи з писанкарства для особливих дітей проводить член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Андрій Бондарук.

Традиції виготовлення великодніх писанок сягають глибини віків. Разом з тим, Андрій Бондарук зауважує, що про волинську писанку відомо дуже мало. Колекція давніх писанок, що її експонували у краєзнавчому музеї, під час війни зникла. За радянських часів писанкарство занепало, і тільки в останні десятиліття воно активно відроджується та набуває популярності.

– Найпоширенішими орнаментами, якими розписували яйце у нашому краї, є ті, що символізують дерева. Адже Волинь – край лісів. Волинська писанка, порівняно з іншими регіонами, простіша в кольорі та символах. Але ці символи є більш архаїчними, – розповідає писанкар.

Андрій Бондарук вправляється у писанкарстві понад десять років. Стільки ж навчає цього виду мистецтва всіх охочих. Адже переконаний: потрібно цінувати традиції наших предків, передавати їх із покоління в покоління.

– Останні роки писанка йде наввипередки з новими видами великодніх яєць. З одного боку, все більше майстрів малюють традиційні писанки, проводять майстер-класи, видають багато відповідних посібників. З іншого – набувають популярності нетрадиційні способи декорування яєць. Звичайно, це добре, що людина виявляє творчість, проте найважливіше на Великдень – не забувати про традиції, – переконаний пан Андрій.

Такі майстер-класи в Арт-галереї уже стали традиційними. Участь у них можуть взяти і діти, і дорослі.

– Майстер-клас із писанкарства відбувається у рамках виставки студентських робіт «Ми і місто», яка наразі експонується в Арт-галереї. Ми бачимо, що діти виконують завдання та отримують задоволення від процесу, – зазначив керівник проекту Фонду «Арт-галерея» Дмитро Зінько. – Також у цій виставковій залі волинські майстри проводять майстер-класи з інших видів народного мистецтва – ліплення з глини, техніки образотворчого мистецтва тощо. Участь у них можуть взяти усі охочі, попередньо записавшись у працівників Арт-галереї.

Понад годину учасники майстер-класу натхненно розписують великодні яйця. Кожен старанно виводить писачком контури орнаменту, обирає колір для своєї писанки. У кого не виходить – допомагають батьки чи майстер. В кінці майстер-класу на столі з’являються різнокольорові яйця. Квіточки, крапочки, листочки, сердечка... Разом з тим, є в них і дещо спільне – в кожну писанку вкладено найщиріші дитячі емоції та почуття.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}