Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Ви вже запланували справи і цілі на 2019-й?
МИ НА FACEBOOK

ЛУЧАН НАВЧАЛИ ВИГОТОВЛЯТИ НАМИСТА ІЗ СОЛОМИ

22.02.2018  Автор: Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом"
ЛУЧАН НАВЧАЛИ ВИГОТОВЛЯТИ НАМИСТА ІЗ СОЛОМИ

Марія Кравчук – заслужений майстер народної творчості України. Понад 30 років тому жінка пов’язала своє життя з соломоплетінням. Відтоді жоден день мисткині не минає без улюбленої справи.

Пані Марія зі своїми виробами відвідала 12 країн. Брала участь у міжнародних фестивалях, проводила майстер-класи. Жінка працює вчителем образотворчого мистецтва в Купичеві Турійський району. Організувала студію «Житечко», де навчає солом’яного ремесла дітей, заснувала перший і єдиний в Україні музей соломоплетіння «Солом’яне диво».

У рамках виставки «Перевесло. Народне мистецтво в часі й просторі», що експонується в Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», відбувся безплатний майстер-клас від Марії Кравчук. Навчитися мистецтва плетіння з соломи виявило бажання чимало охочих.

– Нині ми виготовляємо намисто. Адже незабаром весна. Кожна жінка хоче мати якусь особливу прикрасу. Щодо техніки плетіння, на перший погляд, все ніби просто. Та передусім потрібно зрозуміти сам матеріал. Є солома груба і тонка, потрібно вміти її скомпонувати, – розповідає Марія Кравчук.

Весь матеріал для виробів майстриня вирощує на своєму городі. Восени сіє жито, цілу весну плекає й тішиться ним. І немає гіршої прикрості, як збіжжя, що полягло після травневої грози. Жнуть жито серпами. Щоб заготовити добру солому, яка була б м’яка для такої роботи, потрібні теж певні знання, до яких Марія Кравчук ішла не один рік.

Жінка каже: для художника важливі самоконтроль, критика та щоденна творча праця.

– Весь світ природи можна повторити з соломи. Птахи, квіти, прикраси, капелюшки, сумочки, віночки. Я дуже люблю виготовляти жіночі речі. Приємно, що є така виставкова зала, де майстри мають можливість показати свою творчість, подивитися на вироби колег, зустрітися, щоб обговорити якісь питання, поділитися уміннями, – переконана майстриня.

Підприємець з Нововолинська Ніна Тиха давно цікавилася виробами з соломи, та ніколи не пробувала плести сама. Коли дізналася, що відома майстриня проводитиме майстер-клас, разом з племінницею спеціально приїхала до Луцька.

– Солома дуже приємна на дотик. Це така розрада для душі та тіла. Відчуття єднання з природою. Коли пані Марія розстелила солому, було враження, ніби повертаєшся в літо, – ділиться враженнями пані Ніна.

Крок за кроком пучок соломи перетворився на оригінальне намисто. Декому з присутніх робота з цим золотистим матеріалом так припала до душі, що планують і далі працювати в цьому напрямку. Тим часом двері Арт-галереї відчинені для всіх охочих поринути у неповторний світ мистецтва. До слова, кількість відвідувачів Арт-галереї у січні склала майже півтори тисячі осіб. Це свідчить про те, що люди не лишаються осторонь культурного розвитку Волині та цікавляться творчістю земляків.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}