Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Козаків на Волині стане більше

08.11.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці
Козаків на Волині стане більше

Волинь – край козацької слави. Саме з волинської землі пішов Байда Вишневецький, який заснував Січ на острові Мала Хортиця. Тисячі волинян виборювали волю в козацьких полках – Звягельському, Поліському, Острозькому, Любарському та ін. Не перевелися козаки у нашому краї й понині.

Спортивний клуб козацького бойового мистецтва «Герць», що три роки успішно функціонує в Луцьку, об’єднує понад півтори сотні дітей різного віку. Тут хлопці та дівчата тренують не лише силу, витримку, а й вивчають традиції українського народу. Тренери клубу переконані: поєднання фізичних навантажень із тренуванням сили духу дає найкращий результат, який загартовує як тіло, так і душу.

- На Волині не вистачало козацького патріотичного виховання, де включалася б ударна та кидкова техніки, володіння традиційною козацькою зброєю. Це й спонукало мене до того, щоб відкрити спортивний клуб, - розповідає керівник СК «Герць» та головний тренер Роман Ковальчук. Розпочинали з п’яти учнів. Коли в спортивному клубі, що по вулиці Шопена кількість дітей сягнула 120, вирішили: потрібно розширятися. Адже все більше батьків хочуть, щоб їхню дитину вчили не лише постояти за себе, а й навчали моральних якостей.

Бажання батьків, завзятість тренерів дали бажаний результат. Навчатися козацькому гарту тепер можуть юні мешканці мікрорайону Вересневе, що у Луцьку. Спортивну залу тут облаштували у підвалі місцевого будинку культури. Тому, хто раніше мав нагоду побувати в закинутому підвальному приміщенні, тепер, мабуть, не віриться, що там можуть тренуватися діти. Проте, як каже тренер Роман, очі бояться руки роблять. Батьки та тренери, об’єднавши зусилля, змогли облаштувати дітям належні для тренування умови. Фінансово підтримали ініціативу активних та небайдужих людей Луцька міська рада та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», який придбав татамі та обладнання на загальну суму 20 тис. грн.

Хоча роботи у спортивній залі закінчилися нещодавно, тут вже встигла поселитися козацька атмосфера. Блакитно-жовті тони, відповідна атрибутика, словом створені всі умови, аби козаків у нашому краї ставало все більше.

Керівник програми Фонду «Волинь спортивна» Олексій Сорокун привітав дітей, їхніх батьків та тренерів. Він відмітив, що засновник Фонду Ігор Палиця приділяє спорту велику увагу. Особливо заохочуються до занять спортом діти. Адже за ними майбутнє нашої країни.

Годі словами передати ту атмосферу, яку луцькі козачата дарують під час своїх виступів. Неабиякий фурор викликають стрибки дітей по битому склу. А при розбивання цеглин на торсі хлопців подих затамовують навіть дорослі. Роман Ковальчук каже: щоб виконати такі елементи, насамперед потрібно бути духовно чистим. Тому кожні тренування у дітей починаються з молитви. Це дає їм віру в свої сили та можливості.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}