Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Вишиті обереги для луцьких немовлят

12.07.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
Вишиті обереги для луцьких немовлят

 Із 2011 року Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» реалізовує проект «Нове життя – новий Луцьк». У рамках програми «Культура і духовність» новонароджені лучани та їхні мами отримують приємні й корисні подарунки. За час реалізації проекту Фондом спільно з турботливими працівниками клінічного пологового будинку та волонтерами вручено породіллям понад 10 тисяч вишитих сорочечок і пелюшок, а ще – альбомів «Наше малятко».

 

Мами немовлят дуже задоволені неочікуваними сюрпризами. Кажуть,  вишиванка в перші дні життя – дуже доречний подарунок. Жартують, що книжечки більше призначені батькам, які будуть вести щоденник перших досягнень сина чи доньки. А от у вишиті ніжними кольорами сорочечки й пелюшки можна сміливо одягати дитятко на таїнство хрещення.

Лучанка Ксенія Онищук – мама Тарасика. Подарунок від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» їй вручила волонтерка Діана Скоп. Поки Тарасик спокійно спить у сповитку, Ксенія зацікавлено гортає книжечку «Наше малятко». Каже, планувала придбати такий щоденник, але вже після народження дитини. А вишиті лляні сорочечка та пелюшка так сподобалася мамі, що вона вирішила: у цих вишуканих вдяганках хрещені батьки понесуть Тарасика до храму.

27-річна Тетяна не зводить очей із новонародженої донечки. Адже ця дитинка дуже довгождана в молодій родині. Оскільки пологи були дочасними, породіллі зробили кесарів розтин. Мама каже, що в пологовому будинку дуже уважний і чуйний персонал, однак мріє швидше потрапити додому. У рідних стінах їм із Софійкою буде спокійніше. Першу фотосесію в новому візочку мама планує зробити доньці, одягнувши її у вишиванку від Фонду.

 – Я приємно вражена, що волонтерка завітала до нас і вручила такий гарний подарунок. Адже ми зовсім не знайомі, а людина привітала  теплими словами і принесла потрібні речі, – зазначила мама Софійки.

У сусідній палаті голосно заявляє про себе крихітний Ярослав. Мама Оксана дякує за вишиті вдяганки і зітхає, що вони… завеликі для її синочка. Волонтерка заспокоює: невдовзі сорочечка стане тісною для Ярославчика, адже протягом першого року життя малюки ростуть найшвидше.

– Добре, що мами та їхні дітки, які щойно з’явилися на світ, не обділені увагою благодійників, – зазначає пані Оксана. – Також ми з чоловіком були приємно вражені, що у пологовому будинку змогли отримати свідоцтво про народження сина. Представник РАЦСу безплатно зареєструвала нашого Ярославчика і принесла  його перший документ у палату.

Того дня нам пощастило зустріти в пологовому відділенні й молодого тата. Андрій Середа сповна пережив емоції батьківства: коли дружина відновлювала сили після кесаревого розтину, він був поряд із новонародженим сином.

– У нас вже є дворічна донька, – розповідає дружина Андрія Мирослава. – Тому можемо порівняти діток. Донька була крикливою, голосно плакала. А син тихенький, спокійний, тож обрали йому відповідне ім’я – Тихін.

Подружжя в один голос відзначає: у Луцькому клінічному пологовому будинку створено дуже комфортні умови для мам і діток. Андрій та Мирослава мають із чим порівняти, адже їхня первістка народилася в Кременчуку. Кажуть, що Луцьк – направду європейське місто.

За словами керівника програми «Культура і духовність» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитра Зінька, традиція подарунків для новонароджених лучан триватиме й надалі.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}