Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

У Луцьку в арт-галереї творять мистецтво

13.04.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
У Луцьку в арт-галереї творять мистецтво

 Протягом  двох місяців у Арт-галереї, що в центральному універмазі Луцька, вирує активне мистецьке життя.  Щодня, крім неділі, там відбуваються пізнавальні лекції з історії світового та українського мистецтва, майстер-класи для дітей та дорослих з опанування різноманітних технік малярства, а також живе спілкування з митцями під час групових екскурсій. За цей час понад дві тисячі відвідувачів побували в Арт-галереї, відкривши для себе щось нове, цікаве, захопливе. Усі заходи відбуваються у рамках програми «Культура і духовність», яку реалізовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Серія тематичних лекцій, що триває в Арт-галереї, покликана популяризувати історію світового мистецтва з акцентом на іменах провідних художників, творчість яких розглядається в контексті художніх стилів та напрямів. Зокрема, присутні ознайомилися з мистецтвом Стародавньої Греції, етрусків і Стародавнього Риму тощо. Ішлося також про бароко, розвиток живопису та скульптури в Україні.  Зацікавленість відві­дувачів була неабиякою, адже лекції читала доцент, кандидат архітектури Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Оксана Лесик-Бондарук.

У мистецтва є два найнебезпечніші вороги: ремісник, не осяяний талантом, і талант, що не володіє ремеслом, сказав колись Анатоль Франс. Відомий в Україні та за її межами майстер народного малярства Василь Парахін в Арт-галереї розповідав та демонстрував своє вміння, свій талант учасникам творчих майстер-класів. Понад дві сотні дітей та дорослих вчилися опановувати автентичне народне мистецтво під його керівництвом, більше дізнаючись про українську народну культуру. 

Ще один напрямок, який активно пропагує Арт-галерея, – художня майстерня «WORKSHOP з художником» у рамках виставки «Родинні традиції» Володимира та Ярослава Жупанюків.  Практичні майстер-класи проводить мисткиня Алла Жупанюк з талановитими помічниками, які вчать дітей різноманітних технік малювання: штампування, створення об’ємних зображень тощо. Діти радо відвідують такі майстер-класи. А записатися на них усі охочі можуть в Офісах розвитку кварталу Луцька.

Координатор програми «Культура і духовність» Дмитро Зінько каже, що такі заходи в Арт-галереї  покликані прищеплювати любов до культури, змалку виховувати прагнення до мистецтва.

– Арт-галерею відвідує багато дітей, наприклад, лише в березні – більш як тисяча. І це дуже добре, адже сприйняття і розуміння прекрасного починається саме у дитинстві. Мистецтво слід розглядати як засіб творення особистості. Формуючи сьогодні естетичний смак у дітей, зав­тра матимемо виховану й інтелігентну молодь – майбутнє нашої нації, – зазначає Дмитро Зінько.

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}