Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

На Волині відновили дитсадок

12.04.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
На Волині відновили дитсадок

Жителі Поромова вже не раз пересвідчилися: увійшовши до складу об’єднаної територіальної громади, найвіддаленіші села переживають період відродження. Яскраве підтвердження цього – Поромівський ДНЗ «Бджілка». Новий сучасний дитсадок запрацював у селі після 15 років перерви. Тепер 33 малюки щоранку поспішають у затишне приміщення, щоб навчатися та розвиватися.

За словами завідувачки ДНЗ Ольги Павчук, нині в садочку займається одна різновікова група. Але колектив дитсадка і голова новоствореної Поромівської ОТГ Євген Недищук планують найближчим часом відкрити ще одну групу. Адже в селах ОТГ мешкає багато молодих родин.

Вихователь ДНЗ «Бджілка» Тетяна Кондратюк наголошує: згідно із законом про обов’язкову дошкільну освіту, рік перед школою діти мають провести в колективі. У садочку вони організовуються, привчаються до навчання. А вже завдання педколективу – створити їм усі умови для всебічного розвитку. «Для облаштування дитсадка нам віддали одне крило Поромівської школи, – каже Ольга Павчук. – Починали фактично з нуля. Вхідні двері були в аварійному стані, а для здійснення навчально-виховного процесу не мали навіть елементарного обладнання. Нам підказали звернутися по допомогу в іваничівське представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Ініціативна група подала на розгляд проект «Ми виховуємося і навчаємося у теплоті і затишку», який передбачав придбання нових вхідних дверей, музичного центру й магнітно-маркерної дошки. Завдяки наполегливості батьків, проект було реалізовано через два місяці». Голова Поромівської ОТГ Євген Недищук переконаний: село має розвиватися.

«Я народився в селі, але багато років жив у містах Нововолинську та Івано-Франківську. Доля закинула мене в Поромів головою об’єднаної територіальної громади. Я побачив, що у віддалених селах нічого не будують і не створюють. А те, що є, руйнується. Між тим, у селах живуть молоді сім’ї, тут ростуть їхні дітки. Тому ми відновили роботу дитсадка, створили малюкам комфортні умови, наші вихованці вивчають англійську мову, – каже очільник Поромівської ОТГ. – Коли ми подавали у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» свій проект, громада згуртувалася і зрозуміла, що може розв’язувати наболілі питання. Допомогли дитсадку на умовах дольової участі батьків та Фонду».

Керівник іваничівського представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Петро Кислий зазначає: найчастіше ініціативні громади звертаються із проханням облаштувати дитмайданчики, санітарні кімнати, замінити старі вікна та двері, придбати в заклади освіти мультимедійну техніку. Звісно ж, на умовах співфінансування. «Спочатку люди приходять з ідеєю, ми її вивчаємо, підказуємо, як розв’язати питання на взаємовигідних умовах. Іноді підштовхуємо громаду до реалізації ширших проектів, – каже Петро Кислий. – За 2016 рік у представництві реалізували 19 проектів, що їх ініціювали небайдужі громадянами. Також минулого року Фонд виділив 20 матеріальних допомог на лікування. З початку цього року вже сім проектів перебувають у роботі, і це лише початок, адже робота представництва набирає обертів. Це облаштування спортивного майданчика, закупівля книг у шкільну бібліотеку, прохання про матеріальну допомогу. Люди повірили, що допомога Фонду – реальна».

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}