Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Сучасний інвентар – крок до нових перемог

07.03.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
Сучасний інвентар – крок до нових перемог

 Не секрет, що уроки фізкультури посідають важливе місце в навчально-виховному процесі. Якщо інші дисципліни спрямовані на розвиток розумової діяльності учнів, то фізична культура відповідає за їхнє здоров’я. Для того щоб волинські школярі розвивалися у спортивному напрямку, в 2013 році Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» запровадив проект «Футбольне поле – в кожну луцьку школу». За цей час універсальні міні-футбольні поля зі штучним трав’яним покриттям з’явилися на подвір’ях 18 шкіл міста. Ще три загальноосвітні навчальні заклади Луцька отримають такі поля цього року.

Інша ситуація в Луцькій спеціалізованій школі №1. Тут навчається понад тисяча дітей. Через велику завантаженість заклад працює у дві зміни. Попри те, що школа з поглибленим вивченням іноземної мови, тут рівною мірою розвиваються і природничі, і суспільно-гуманітарні науки. Особливе місце посідає спорт. Три роки заклад тримає першість міста з баскетболу серед юнаків, чемпіоном Луцька є і шкільна волейбольна команда.
 
Так склалося, що школа не має власного спортивного майданчика. Не має навчальний заклад і землі, де можна було б обладнати сучасне поле. Тому Фонд пішов назустріч школі: замість поля діти отримали спортивний інвентар та обладнання на 100 тисяч гривень.
 
«Порадившись із керівництвом та педагогами школи, ми визначили повний перелік обладнання, потрібного для того, щоб якомога більше урізноманітнити заняття школярів на уроках фізкультури. Щоб діти могли всебічно розвивати пружність, міцність, своє здоров’я», – зазначає координатор центру розвитку міста Олександр Жариков.
 
Шведські стінки, турніки, гантелі, мати, спортивні лавки, нова спортивна форма для шкільної команди, гетри, м’ячі – спортивне обладнання та інвентар школи суттєво покращилися.
 
Світлана Соловйова працює у школі 13 років. Рівно стільки літ тому вона змінила професію економіста на фах учителя фізкультури. Жінка каже, що пішла стопами батьків: мама викладала фізкультуру в школі, тато – в університеті.
 
«Я ніколи не припускала, що буду працювати з дітьми. Думала, не впораюся. Але вийшло навпаки, – пригадує вчителька. – Своїх учнів ми з першого класу спонукаємо відвідувати спортивні секції. Діти ходять на волейбол, баскетбол, легку атлетику».
 
Доки Світлана Соловйова навчає дівчат елементів волейболу, використовуючи нові м’ячі, учитель фізкультури Олександр Гнатюк на власному прикладі показує хлопцям, як правильно та ефективно робити вправи для пресу, тренувати грудні м’язи, біцепси.
 

Половина школярів - у спецгрупі...

 
«Ви самі розумієте якою важливою є силова підготовка для хлопців, – каже вчитель. – Нове обладнання ми використовуємо не лише під час уроку, а й після занять діти приходять, підтягуються, качають прес».
 
Зі слів директора школи Тетяни Копчак, раніше фінансове навантаження із забезпечення закладу спортивним інвентарем лягало на плечі батьків.
 
«Звичайно, допомога Фонду – суттєва для нашої школи. Результат ви бачите сьогодні. Кожна дитина має м’яч і може реалізувати свої можливості. Ми – за розвиток масового спорту, щоб усі діти мали змогу тренуватися та покращувати здоров’я. Маючи цей інвентар, працюючи на уроках та проводячи позакласні заняття, ведучи спортивні секції, ми зможемо досягти ще більших результатів».
 
Направду, в наш час здоров’я дітей викликає неабияке занепокоєння. Лише у СЗОШ №1 понад сорок відсотків дітей – у спецгрупі.

Інвестиція у здоров’я волинян

 
«Усе йде від сім’ї. Якщо батьки підтримують дитину, віддають у спортшколу, басейн, у гуртки, то й результат є. Без фізкультури немає здоров’я», – резюмує завідувачка методичного об’єднання кафедри фізкультури Світлана Падалюк.
 
«Вкладання грошей у спорт – це інвестиція у здоров’я волинян», – у цьому переконаний засновник Фонду «Тільки разом» Ігор Палиця. Саме тому Фонд підтримує масовий спорт та навчальні заклади, яким до снаги виховати сильне та здорове покоління.
 
ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}