Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Новини благодійності бізнесу в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини благодійності бізнесу в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Шкільні дошки для сільської школи на Волині

07.03.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
Шкільні дошки для сільської школи на Волині

Новенькими сучасними дошками у кожному класі відтепер може похвалитися Забузька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, що на Любомльщині. Їх було придбано у рамках проекту «Ініціативні громади», який реалізує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Уперше свої двері школа відкрила більше 40 років тому. Тоді й було придбано все навчальне обладнання та меблі. З того часу і до сьогодні воно практично не поновлювалось. У дуже поганому стані перебувало більшість класних дощок, які мали механічні пошкодження, глибокі тріщини поверхонь для письма і вже не підлягали реконструкції. Щоб придбати дошки у кожну класну кімнату потрібні немалі кошти.

Поштовх для громади

Тому ініціативні батьки й вирішили звернутися у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» з проханням допомогти придбати нові дошки на умовах співфінансування. Проект «Якісне шкільне обладнання – запорука здоров’я учнів» підтримали у Фонді і, в результаті, було придбано 12 новеньких сучасних дощок. Загальна вартість проекту 25 тисяч гривень. «Люди в Забужжі неймовірно активні та ініціативні. До придбання нових шкільних дощок долучилося все село, підтримавши таке рішення батьків та вчителів майже 200 підписами. Хоча спочатку в планах ініціативної громади було облаштувати сільську зупинку», – розповіла керівник Любомльського представництва Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом Лариса Солом’янюк. З її слів, люди довго не могли повірити, що Фонд підтримає проект і виділить кошти на придбання обладнання.

Зараз у школі навчається 130 учнів із Забужжя та ще восьми навколишніх сіл. Тому батьківський комітет планує знову звертатися по допомогу до Фонду, адже капітальної реконструкції потребує спортзал, а дорога до школи – ремонту. «Нові дошки дуже зручні. Насамперед тим, що вони менш габаритні, тонші, ніж були попередні. Крім того, вони мають магнітну поверхню, що дозволяє кріпити додатковий навчальний матеріал у великій кількості, не пошкодивши його проколами. Одна з дощок має маркерну поверхню, де також є можливість писати. Хочу зазначити, що на нових дошках зеленого кольору якість тексту дуже відрізняється від написаного на коричневій дошці. Він чіткий і його видно з найдальшої парти. Ми можемо використовувати тепер і м’яку крейду, раніше її відкидали, користувалися лише твердою. А зараз без зайвих зусиль видно кожну лінію, цифру та букву. Класні кімнати набули нового естетичного вигляду, стало комфортніше і затишніше, за що дуже дякуємо Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», – резюмувала директор школи Наталія Даниш.

Не просто школа

Ця школа має філологічне спрямування, а її учні впродовж 12 років є призерами олімпіад з української мови та літератури. Опікується школа і двома музеями: краєзнавчим та історичним. Там відбуваються обрядові дійства, народні святкування, а також уроки, тематичні лекції, читання. Примітно, що Забузька школа активно співпрацює з польським навчальним закладом із села Бжежно ім. Тадеуша Костюшка. Вони обмінюються досвідом, проводять спільні заняття. Тому й прагнуть зробити свою школу такою, аби відповідала європейським стандартам.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}