Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійні організації    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Ви вже запланували справи і цілі на 2019-й?
МИ НА FACEBOOK

Активісти Фонду волонтерів України провели Масляну для дітей вразливих верств населення

19.02.2018

Cубота 17 лютого була святковою, адже дітлахи, що так потребують нашої уваги, тепла чи просто доброго слова: діти-сироти, з багатодітних родин та малеча, що у зв’язку з подіями на Сході, були вимушені покинути свої домівки (діти-переселенці), провели свято Масляної в центрі культури та історії - «Парк Київська Русь», яке їм організували команда активістів «Фонду волонтерів України».

Масляна – це досить давнє, одне з найрадісніших свят, символізує пробудження природи від зимового сну, наближення бажаної весни та розквіт природи. Гуляння тривають тиждень, а завершуються - Прощеною неділею. Неодмінним атрибутом свята є млинці: круглі, рум’яні, гарячі, що являють собою символ сонця.

З нагоди цієї веселої та життєрадісної події, активісти «Фонду волонтерів України» спільно з адміністрацією наукового проекту Древній Київ у Князівстві «Київська Русь», підготували та провели свято «Масляної» для дітей вразливих верств населення. На свято завітали близько п’ятисот дітлахів, зокрема: діти-сироти, з багатодітних родин та малеча, що у зв’язку з подіями на сході, була вимушена покинути свої домівки (діти-переселенці).


До культурно-історичного осередку «Парк Київська Русь», що знаходиться в селі Копачів Обухівського району, діти-учасники прибували з різних областей України: Київської, Черкаської, Чернігівської та Хмельницької, а з Білої Церкви були вихованці Центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання «Дивосвіт» та Спілки неповних та багатодітних сімей «Ластівонька».
Всі вони поринули в грандіозне святкування в оточенні унікальної архітектури, сповнене атмосфери живого Середньовіччя. Для маленьких гостей впродовж дня було цікаво та пізнавально. Програма розпочалась з урочистої зустрічі Великого Київського князя Володимира зі свитою та дружинниками, потім театралізоване дійство - «Масляничний вертеп» за участі кінно-трюкового театру, турнір - «Витязь Київського Дитинця», лицарські бої «1 на 1», традиційний обряд «Колодій», стрільба з требушета вогняними ядрами, ігри, конкурси та всілякі забави. Ніхто не залишився голодним, адже всі пригостилися українським наваристим кулішем та іншими стравами, а також млинцями з солодкою начинкою і духмяним трав’яним чаєм. Потім виступали народні колективи, а також надзвичайної вроди артистка зі щирим серденьком, солістка національної філармонії та Ансамблю Збройних сил України - Ярослава Руденко. Вкінці - особливий ритуал, спалювання найбільшого в Україні опудала висотою понад 6 метрів і дружній хоровод довкола.


Під час святкового дійства було багато-багато посмішок, радості, гарного настрою, приємних вражень та позитиву! За підтримку та допомогу дякуємо:
L'KAFA GROUP, «Ліга благодійників України», волонтерам Товариства Червоного Хреста України та Верховного Комісара ООН в справах переселенців. Ось так, разом об’єднавшись, всі ми влаштували цікавий та насичений подіями день для цих дітлахів, а вони так потребують нашої уваги і піклування. Окрім святкування, за мету ми вбачали ще й розвиток інтересу до історії, звичаїв українського народу, ознайомлення дітей з народними обрядами закликання весни, та сонечка, виховуючи любов до природи, формуючи здоровий спосіб життя і виховуючи навички спілкування з однолітками. 
«Чужих дітей не буває і кожен нас про це знає… Вся команда готувалася ретельно, збирали подарунки та смаколики і ще безліч координаційно-організаційних питань, але ми намагалися зробити все, щоб ці діти відчули атмосферу свята, дух єдності, добра і любові» - зазначив ініціатор заходу, мій друг і наставник - Тимофій Нагорний.

То ж єднаймось заради добра, бо тільки разом ми змінимо світ на краще!!! А основний message сьогоднішнього заходу - i'm peace, то ж добра всім і миру!!!

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}