Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійні організації    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

У Луцькому навчально-реабілітаційному центрі запрацювала сенсорна кімната

01.03.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
У Луцькому навчально-реабілітаційному центрі запрацювала сенсорна кімната

 У Луцькому НРЦ здобувають освіту діти із вадами мови, зору, опорно-рухового апарату, а також із затримкою психічного розвитку. За словами директора навчального закладу Лесі Волинець, зараз в установі навчається 282 учні у 21 класі-комплекті. Школярі не лише здобувають знання, а й отримують медичну допомогу та реабілітацію. Для цього в НРЦ є відповідні умови та кваліфіковані педагоги. 

«У нашій школі навчання та реабілітація ідуть поряд. У першій половині дня дітки вчаться, а після уроків із ними проводять корекційні заняття дефектологи та логопеди. У нас є групи продовженого дня, дітки займаються лікувальною фізкультурою, ритмікою, розвивають зв’язне мовлення. Діють різні секції та гуртки. Одне слово, наші вихованці отримують усебічний розвиток», – каже Леся Волинець.

Для повноцінного навчання та розвитку вихованців НРЦ було потрібне сучасне обладнання. Тому ініціативна група, до якої входять члени батьківського комітету й педагоги, вирішила обладнати у школі сенсорну кімнату.

«У травні 2016 року Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» запропонував нам облаштувати спортивне поле з твердим покриттям. Однак ми попросили, щоб ці кошти перепрофілювали на сенсорну кімнату. Нас почули – на першовересневій лінійці радник голови правління Фонду Олександр Курилюк урочисто вручив сертифікат на 200 тисяч гривень», – розповідає директор НРЦ.

Урочисте відкриття сенсорної кімнати відбулося нещодавно. За словами Ірини Янченко, завідувачки кімнати, вчителя-дефектолога та олігофренопедагога, для особливих діток дуже важливий сенсорний розвиток. Заняття в цій кімнаті ефективно допомагають знімати страхи, долати невротичні стани.

 «У кімнаті багато видів різних стимуляторів зору, слуху, нюху, тактильних рецепторів, – каже Ірина Янченко. – Перебування в ній сприяє нормалізації сну, покращенню емоційного стану, зниженню неспокою та агресивності. У діток і дорослих активізується мозкова діяльність, прискорюються відновні процеси, знижується тривожність. Така кімната – неоціненний вклад у розвиток наших дітей».

Усе сенсорне обладнання вироблено в Україні. Зокрема, це сухий басейн, наповнений пластмасовими кульками. Дітки полюбляють у ньому релаксувати. А кульки, крім масажного ефекту, створюють умови для розвитку рухів у просторі. Стіл для малювання піском застосовують в арт-терапії. Сухий душ навчає сприймати простір. Пуфи-трансформери набувають форми тіла і сприяють емоційному розвантаженню. Панно «Зоряне небо» допомагає покращити зір, світильник з аналогічною назвою – зняти емоційну напругу. Світлодинамічний пристрій пришвидшує розвиток уваги. Ще в кімнаті є колона з бульбашками, соляна лампа, лава-лампа, світильник «Полум’я», пристрій для ароматерапії, іонізатор-очищувач повітря.

 «Педагоги НРЦ не лише використовують особливі форми роботи з учнями. Вони вкладають у них свою душу, – зазначив заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Орест Маховський. – Їхні старання доречно доповнить сенсорна кімната. Адже для вчителів цієї школи особлива дитина – на чільному місці. Ми теж постійно підтримуємо таких діток. За підтримки Фонду вони відпочивають у дитячому таборі «Артек-Буковель», отримують подарунки на свята, беруть участь у програмах із арт-терапії».

 «Облаштування сенсорної кімнати стало результатом  співпраці батьків, учителів і Фонду. В Офісі розвитку кварталу зустрічалися батьки, дирекція НРЦ та підрядник. Обговорювали пропозиції, радилися, які елементи краще придбати. Спільно підібрали обладнання, склали кошторис для ремонтних робіт. І от бачимо результат», – відзначила  Керівник Офісу розвитку кварталу, що на вулиці Кондзелевича, Олена Оліфірович.

На прикладі облаштування сенсорної кімнати бачимо, що Фонд не лише підтримує лікування та реабілітацію дітей. А ще й стимулює  ініціативних людей, які прагнуть розвитку, опановують нове, пропонують ідеї та реальні шляхи їх утілення.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}