Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Проекти
 

ПРО НАС

Проекти
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Інституційний розвиток сектору організованої філантропії в Україні (поточний)

18.09.2012  Автор: Український форум благодійників
Інституційний розвиток сектору організованої філантропії в Україні (поточний)

Назва: “Інституційний розвиток сектору організованої філантропії в Україні"


Строки реалізаціївересень 2012 - червень 2013

 

ДонорПАКТ (Проект виконується в рамках програми “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) - п’ятирічної програми, яка фінансується Агенцією з Міжнародного Розвитку США, та виконується Pact, Inc в Україні).  

 

Мета проекту: створення сприятливих умов для зміцнення вітчизняного сектору благодійності як соціально-важливого компоненту сталого розвитку громадянського суспільства в Україні.

 

Завдання проекту:

1. Розробити Білу Книгу з рекомендаціями щодо інституційного зміцнення сектору організованої філантропії в Україні, в якій будуть визначені  пріоритетні політичні зміни, необхідні для ефективного розвитку сектору.

2. Розробити і провести адвокаційну кампанію для просування та прийняття необхідних змін в українському законодавстві для розвитку сектора організованої філантропії.

3. Залучити вітчизняну бізнес-спільноту до підтримки розвитку громадянського суспільства.

 

Запланована діяльність:

Відповідно до визначених завдань проект передбачає проведення діяльності в рамках трьох проектних компонентів:

 

Компонент 1Розробка Білої Книги щодо інституційного розвитку сектору організованої філантропії в Україні 

Біла Книга – стратегічний документ розвитку сектору організованої філантропії в Україні, який міститиме рекомендації для держави, бізнесу та представників громадського сектору щодо необхідних змін, котрі потрібно зробити для створення сприятливих умов для розвитку сектору.

З метою підготовки цього документу буде проведено низку заходів, результати яких буде використано під час підготовки зазначеного документу, а саме:

  • панельна дискусія «Політичний контекст та благодійність» (жовтень 2012);
  • регіональні відкриті дискусії «Локальна філантропія: стратегії розвитку» (Львів, Миколаїв, Харків, жовтень-листопад 2012);
  • загальнонаціональний омнібусу щодо суспільного сприйняття та бачення розвитку сектору філантропії (листопад 2012).

Після проведення цих заходів та опрацювання їх результатів буде розроблено проект Білої Книги, котрий буде винесено на обговорення з різними стейкхолдерами (в тому числі з представниками Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів тощо) під час особистих зустрічей та публічних заходів УФБ (лютий – березень 2013). Публікацію Білої Книги заплановано на квітень 2013 року.

 

Компонент 2Проведення адвокасі кампаній щодо зміцнення законодавчої бази у сфері благодійності

З метою просування та прийняття необхідних змін в українському законодавстві для розвитку сектору організованої філантропії в рамках проекту буде проведено 3 адвокасі кампанії, спрямованих на:

1) створення сприятливого середовища для розвитку он-лайн філантропії через використання платіжних банківських засобів (будуть розроблені та запроваджені необхідні зміни до Постанови Національного Банку України №223);

2) розробку та впровадження рекомендацій Міністерства охорони здоров’я щодо створення Опікунських Рад при лікарнях;

3) зменшення податку або повну його відміну на благодійну пожертву, перераховану шляхом СМС (будуть розроблені та внесені до Парламенту необхідні зміни у Податковий кодекс та інші нормативні акти).

 

Компонент 3. Залучення бізнес спільноти до підтримки організацій громадянського суспільства та їх ініціатив.

В рамках даного компоненту буде:

1) створено на базі Українського форуму благодійників Клуб корпоративних донорів – неформального об’єднання бізнес компаній, які зацікавлені в популяризації практик корпоративної філантропії в Україні;

2) запущено інформаційну кампанію «Благодійність замість сувенірів», яка спрямована на мотивацію представників бізнесу перенаправляти «сувенірний» бюджет на благодійність.

 

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}