Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Публічний збір готівкових пожертв і боротьба з шахрайством: як діяти поліцейським

20.06.2017  Автор: Український форум благодійників
Публічний збір готівкових пожертв і боротьба з шахрайством: як діяти поліцейським

20 червня 2017 року в місті Березань відбувся тренінг на тему «Публічний збір готівкових пожертв і боротьба з шахрайством». Організатор - Український форум благодійників. 

У тренінгу взяли участь 16 осіб, зокрема, працівники відділів поліції Переяслав-Хмельницького, Баришівського, Березанського районів Головного управління Національної поліції Київської області.

Що заважає поліції боротись із псевдоблагодійниками?

Цікавими виявилися результати анонімного опитування, проведеного в рамках тренінгу. Так, 75% присутніх на тренінгу представників поліції зустрічають час від часу під час патрулювання осіб, що здійснюють публічний збір коштів. При цьому 50% присутніх представників поліції назвали причиною, що негативно впливає на боротьбу із шахрайськими діями під час публічного збору пожертв,  недостатність інформації з цього приводу як в населення, так і в самих поліцейських.

Під час тренінгу відбулася жвава дискусія між учасниками на тему, який механізм швидше вплине на шахраїв у сфері благодійності: карний чи превентивний. За результатами дискусії представники поліції висловили думку, що проведення профілактичних заходів, таких як роз’яснювальна робота з населенням, ретельна перевірка підстав публічного збору благодійних пожертв та реального існування їх бенефіціарів можуть мати більший вплив, ніж відкриття карних проваджень.

Кожен учасник отримав методичні матеріали, в яких розглядаються питання відповідальності за шахрайські дії, превентивного та оперативного відпрацювання можливих схем шахрайства. 

Тема боротьби з шахрайством у благодійності матиме продовження на шпальтах газети

На зустрічі також була присутня відповідальний редактор газети «Березанська громада» Олена Мирошниченко. Чекаємо на публікацію і незабаром розкажемо, як бачать проблему шахрайства при зборі пожертв пресдтавники ЗМІ Київщини. 

Дякуємо тренерові Денису Осмоловському, адвокату, директору Інформаційного агентства «Єдина служба правової допомоги» за глибоке розуміння теми і професійний підхід до викладання. Дякуємо регіональному партнерові заходу, Березанській міській благодійній організації «Фонд громади м. Березань» і особисто голові правління фонду Аллі Новіковій за організаційну підтримку. 

#благодійність_без_шахрайства

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}