Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Благодійність в об’єктиві Сєвєродонецька

17.06.2017  Автор: Український форум благодійників
Благодійність в об’єктиві Сєвєродонецька

17 червня 2017 р. в Сєвєродонецькій галереї мистецтв урочисто відкрилася мандрівна фотовиставка «Благодійність в об’єктиві». Учасники на власні очі побачили, як втілюється гасло експозиції «40 кадрів, що змінюють світ».

В епіцентрі уваги опинилося фото сєвєродонецького фотохудожника Костянтина Скомороха «Пацаняче горе», яке здобуло бронзову медаль Національної спілки фотохудожників України і перемогу на VII Всеукраїнському фотоконкурсі «Благодійність в об’єктиві». На світлині - хлопчик у руїнах своєї багатоповерхівки, яка була знищена ракетним ударом під час обстрілів Лисичанська. Серед уламків він знайшов свій улюблений велосипед, який перетворився на шматок горілого металу. Одними з перших, хто прийшов на допомогу потерпілим, були волонтери із сусіднього Сєвєродонецька.

«Ці жахливі кадри, що зроблено після визволення Лисичанська від «приверженцев русского мира», особисто для мене стали найяскравішою ілюстрацією, яким жахом є війна, котра відбувається не на екрані телевізора, а поряд із тобою особисто», - поділився враженнями фотограф Костянтин Скоморох.

Фотовиставка щороку віддзеркалює настрої суспільства. Порівняно з двома попередніми роками кадрів руйнувань і розпачу стало менше, натомість домінують фото дітей і віра у перемогу над обставинами.

«Фотовиставка мандрує Україною для того, щоб тисячі людей побачили, як просто творити дива. І щоб кожен, познайомившись із 40 світлинами благодійності, допоміг принаймні одній людині. Робота «Пацаняче горе» дуже символічна, адже велосипед асоціюється у нас із вільним рухом, незалежним від розкладів і маршрутів, від цін на енергоносії і соціальних статусів. Ми не могли показати загибель велосипеда і поставити на цьому крапку. Тому сьогодні завдяки нашим партнерам маленька сєвєродончанка отримує велодитинство. «Благодійність в об’єктиві запускає ланцюгову реакцію добрих справ», - розповіла Леся Ярошенко, інформаційний менеджер Українського форуму благодійників.

Велосипед від компанії «Велопланета» вручили трирічній Марії Кононовій, яка 2014 року, немовлям, разом із самотньою мамою стала вимушеною переселенкою з смт Тошківка Луганської області. Коли жінка була вагітною, чоловік її покинув. Долею маленької родини опікується Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна. У Луганському обласному відділенні фонду повідомили, що тільки в місті Сєвєродонецьку проживає 5 тисяч дітей-вимушених переселенців із зони конфлікту, і цифра постійно зростає. Їхні родини особливо вразливі через безробіття і невлаштованість побуту. Психологічні консультації, групи підтримки дітей та батьків, освітні послуги, матеріальна допомога, захист інтересів у державних органах, - такі соціальні послуги надає фонд «СОС Дитячі містечка» Україна своїм підопічним.

Марія Кононова стала однією з понад 60 дітей, які отримали двоколісного друга завдяки благодійній програмі компанії «Велопланета». Учасники велообміну приносять до магазинів мережі «Велопанета» дитячі велосипеди в робочому стані. Працівники компанії приводять байк до належного стану і надають від -15% до -30% знижку на придбання нового дитячого велосипеда. Відновлені байки передають малозабезпеченим родинам і закладам соціального захисту Луганської, Донецької, Київської та Харківської областей.

"Ми розуміємо, що велосипед - невід'ємна історія дитинства кожної дитини. Вихованці дитбудинків і діти у складних життєвих обставинах позбавлені таких можливостей, тому дуже важливо робити малюкам такі подарунки. Велосипед - це не тільки здоровий спосіб життя. Це незабутні емоції та враження, які повинна відчути кожна дитина», - розповів директор компанії "Велопланета" Максим Іванов.

Фотовиставка відкрита для огляду з 17 по 23 квітня 2017 року. На ній представлені найкращі 40 фотографій, обрані з понад 500, які надійшли з усіх куточків України на VІІ Всеукраїнський фотоконкурс "Благодійність в об'єктиві", проведений з ініціативи Українського форуму благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України. Сєвєродонецьк - сьомий пункт мандрівки фотовиставки. Вона вже побула в Києві і трьох містах Київської області, в Чернігові і в Сумах. Попереду Луцьк, Львів, Торецьк на Донеччині, Запоріжжя, Кропивницький, Тернівка Дніпропетровської області, Жмеринка на Вінниччині, Тернопіль і Херсон.

 

 

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}