Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

Телекомблагодійність: підсумки травня

07.06.2017  Автор: Український форум благодійників
 Телекомблагодійність: підсумки травня

Адвокація впровадження благодійних текстових і голосових повідомлень в Україні означилася чотирма подіями і трьома фундаментальними питаннями у травні 2017 року.

Останній нормативно-правовий бар’єр

 

Третього травня 2017 р. підзаконний акт, необхідний для остаточного нормативного закріплення телекомблагодійності (зміни до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, Постанова Кабінету Міністрів України № 295) був переданий на експертизу до Міністерства юстиції України. Згідно п. 2 § 46 Регламенту Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950 експертиза Мін’юсту не може тривати більше ніж 10 днів. Однак, станом на 7 червня 2017 року вона досі не підписана Міністром і не передана до Секретаріату Кабміну.

Відповідно до того ж Регламенту КМУ разом з висновком Мін’юсту постанова має бути передана на опрацювання до Секретаріату КМУ, яке не може тривати більше ніж 15 днів. Отже, постанова мала була прийнята не пізніше, ніж через три місяці з дня набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень» від 6.10.2016 року, але процес триває вже 8 місяців.

Хто зможе збирати допомогу через телекомблагодійність?

 

Це стало основною темою дискусій двох робочих груп з впровадження телекомблагодійності, засідання яких відбулись у травні за участі представників операторів зв’язку і благодійних організацій.

Щоб запустити пілотні проекти телекомблагодійності, передовсім слід визначитися, хто матиме змогу першим випробувати новий механізм фандрейзингу. Закон не встановлює критеріїв допуску до збору телекомпожертв. Із ними повинен визначитися сам філантропічний сектор. Для благодійних організацій першим рівнем відбору може стати участь у Національному рейтингу благодійників – як свідчення підзвітності. Утім, наявність критеріїв, розроблених сектором благодійників, не врятує тих, хто буде звертатися до операторів по телекомблагодійність, від складної і тривалої процедури відповідності (т.зв. compliance).

Для уникнення репутаційних ризиків і шахрайства у сфері телекомблагодійності оператори зв’язку повинні укладати договори з благодійними організаціями, які будуть збирати кошти через текстові і голосові повідомлення. Якщо таких договорів будуть сотні на рік, телекомоператори просто не впораються з обробкою даних. Наразі представники сфери мобільного та фіксованого зв’язку зважують свої можливості.

Якими будуть короткі номери телекомблагодійності?

 

Благодійність – це порятунок і часто життєва необхідність, тому логічно, щоб короткі номери починалися з „1”, як 101, 102, 103, 104. Український форум благодійників звертався з таким запитом до Держспецзв`язку України і отримав відповідь про те, що виділення таких коротких номерів з державного резерву не передбачається.

Кожен оператор може виділити власний номерний фонд, однак розмаїття номерів ускладнить реалізацію телекомблагодійності, адже цифри не будуть легко запам’ятовуватися. Крім того, можуть виникнути труднощі при їх рекламуванні: вказівка на те, що цей номер належить одному з операторів, може бути розцінена не як соцільна, а як прихована комерційна реклама.

Як рахуватимуть і передаватимуть телекомпожертви?

 

Збирати кошти через благодійні SMS і дзвінки швидко, а от миттєво передати їх адресату, за словами представників операторів зв’язку, не можливо. Це обумовлено технічними можливостями білінгу, тобто обліку кількості надісланих повідомлень і їх грошового еквіваленту. Оператори стверджують, що підрахунок можна здійснювати лише раз на місяць.

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}