Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

ГОЛОСИ БЛАГОДІЙНОСТІ 2017

17.02.2017  Автор: Український форум благодійників
ГОЛОСИ БЛАГОДІЙНОСТІ 2017

16 лютого 2017, Київ. - 15 журналістів національних і регіональних ЗМІ утретє за історію України отримали відзнаку за активне і професійне висвітлення благодійної діяльності. Церемонія нагородження відбулася під час IX Міжнародної конференції Українського форуму благодійників «Соціальні інновації: нові рішення старих проблем». Відзнаки вручила Зузана Заланова, координаторка програми «Волонтери ООН в Україні».

«Голос благодійності» - відзнака для журналістів, які розповідають про діяльність волонтерів та благодійників, поширюють історії добрих справ, заохочують доброчинність, а також розслідують факти зловживань. Пам’ятні знаки ручної роботи і дипломи вперше вручала 2015 року дружина Президента України Марина Порошенко, 2016-го – Кшиштоф Становський, директор фонду «Солідарність» (Польща) відомий громадський діяч і політик, колишній віце-міністр освіти і заступник держсекретаря МЗС Польщі, політв’язень комуністичної епохи.

«Останніми роками в Україні зросла громадянська активність, однак волонтерство досі тлумачиться неправильно або занадто вузько. Журналісти, як голоси суспільства, пояснюють суть волонтерства, допомагають розвинути дух добрих справ і відзначити зусилля охочих допомагати іншим. В Україні нам потрібно більше людей доброї волі і більше хороших журналістів, щоб волонтерський потенціал працював на благо всіх нас», - зазначила Зузана Заланова, координаторка програми «Волонтери ООН в Україні».

Упродовж лютого 2017 року благодійні та громадські організації, волонтери і всі небайдужі номінували працівників ЗМІ на «Голос благодійності». Український форум благодійників, перевіривши достовірність інформації про номінантів, у консультаціях з медіа-експертами сформував перелік із 15 переможців з-поміж тих журналістів, за яких подали найбільше якісних заявок.

«Якщо 2015 і 2016-го найактивніше номінували журналістів національних ЗМІ, то цього року три чверті подань надійшли з регіонів. Усі рекорди активності побила Волинь, саме тому троє з 15-ти «Голосів благодійності 2017» - з Луцька. Також варто сказати, що відзначені в минулі роки журналісти тепер номінують своїх колег», - прокоментувала Леся Ярошенко, інформаційний менеджер Українського форуму благодійників.


ВІДЗНАКУ «ГОЛОС БЛАГОДІЙНОСТІ» 2017 РОКУ ОТРИМУЮТЬ:

1. Василина Боруцька, Волинь Post, Луцьк. Робить інтерв'ю з волонтерами АТО і відвідує сотні волонтерських заходів. Надихнула редакцію «Волинського агентства розслідувань» на створення рубрики "Волонтерка". Стала героїнею волонтерського календаря «Україна 2016: перезавантаження».

2. Мирослав Ватащук, ZIK, журналіст-волонтер, Луцьк. Понад два роки збирає кошти та провізію для бійців. Має добру традицію - приходити із благодійною скринькою на сесії міської та обласної рад та на всі масштабні дійства, які відбуваються у Луцьку. За кошти, зібрані Мирославом, на Схід поїхав вже не один теловізор та не одна сотня якісної термобілизни. Регулярно публікує звіти про використані кошти.

3. Сніжана Доброва, ТРК «Київ», Київ. 5 років висвітлює благодійні акції, розповідає, як допомагати. Щомісяця організовує поїздки в дитячі будинки, залучає до цього волонтерів, бізнес, ансамблі, майстрів, які проводять дітям майстер-класи. Волонтер фонду «Життя з надлишком». Реалізувала і висвітлила понад 20 благодійних проектів, серед них: "Рак - не вирок", "Музейні фантазії". Проводить благодійні заняття з йоги, на виручені кошти з яких фонд купує медикаменти для хворих.

4. Власта Лазур, «Ранок з Інтером», Київ. Навіть ставши редактором передачі, журналіст продовжує самостійно знімати сюжети про найцікавіші явища благодійності. Самостійно шукає і відстежує розвиток тем, навіть таких складних, як законотворчість у сфері благодійності. Працює за високими журналістськими стандартами.

5. Наталія Поколенко, «ДоТеБе», Костянтинівка Донецької області. Активно і послідовно висвітлює благодійну діяльність у гарячому регіоні, в тому числі в Авдіївці.

6. Яна Рамська, радіо «Луцьк», Луцьк. В авторській програмі "Стосується кожного" упродовж 3-х років розповідає про волонтерство, збір коштів для АТО та переселенців, благодійну допомогу хворим діткам, інклюзивне суспільство. Завдяки медійному розголосу успішними стали численні проекти благодійних фондів та громадських організацій Волині.

7. Ілона Соколовська, телеканал ГЛАС, Київ. Телепроект «Територія добра» допомагає невиліковно хворим дітям та їхнім родинам, сприяє у придбанні дорогого медичного обладнання, спеціальних візків, витратних матеріалів та харчування.

8. Ірина Сошнікова, «Каховська зоря», Херсон. Організовує збір допомоги хворим діткам. Автор серії матеріалів про «Каховську Тачанку», проект з організації волонтерської допомоги українським військовим.

9. Ірина Стороженко, СТБ, Київ. 10 сюжетів про Настю Берестенко, якій склали вирок смерті в Україні, допомогли зібрати 350 000 євро на операцію. Дівчинка врятована. Серія сюжетів про Марка-мандрівника, передчасно народженого в Сіднеї малюка українського гурту «Фолькнери». Завдяки медійній підтримці тисячі українців допомогли врятувати чудового українця.

10. Лідія Таран, телеканал 1+1, Київ. Проект «Здійсни мрію» заснований 29 квітня 2016 року, у Всесвітній день бажань. Його куратором стала Лідія Таран. Це спільна ініціатива ТСН, 1+1 медіа та Всеукраїнського благодійного фонду «Крона», покликана дарувати радість і реалізовувати мрії тяжкохворих дітей, для яких кожен прожитий день - це чудо. Такі діти повинні бачити й знати цей світ, наповнений добром і усмішками, відчувати радість, нашу любов, тепло й підтримку, а не тільки біль від медичних процедур і сльози. Проект допомагає відчути себе щасливими тим, хто найбільше цього потребує.

11. Галина Титиш, «УП.Життя», Київ. Журналіст не лише висвітлює, а глибоко осмислює складні питання благодійності. Волонтер, учасник благодійних марафонів і "мама двох абсолютно хуліганистих синів", які допомагають витрачати рештки сімейних запасів на купівлю всіх мислимих благодійних сувенірів.

12. Ірина Ткачук, телеканал «Доба», Вінниця. Постійно, чесно і неупереджено висвітлює благодійні та екологічні програми у Вінниці. Волонтери називають «Добу» каналом позитивних новин. Тому що це телеканал ,який є дуже лояльним до благодійників, громадських діячів, позитивних новин і спектру точок зору.

13. Олена Царенко, UA: Перший, Київ. Об'єктивно висвітлює благодійні акції, робить цілі програми, допомагаючи хворим. Ініціює збір коштів на користь лікування діток. Постійно штурмує кабінети чиновників, щоб не були байдужими.

14. Ірина Чиркіна, Odessa.Pub, Одеса. Десятками публікацій про волонтерські та благодійні проекти надихнула людей на добрі справи. Допомагає адаптуватись до нового життя внутрішньо переміщеним особам. З допомогою Ірини люди з вадами зору змогли побачити одеські та світові пам'ятки архітектури: журналістка виготовила мініатюрні 3D моделі будівель. Збирає шкільні портфелики для малозабезпечених дітей.

15. Валентина Ярмоленко, радіо «Голос Донбасу», Київ. Постійно ініціює та проводить ефіри, які анонсують і розповідають про події в секторі благодійності, аналізує тенденції в секторі. Завдяки Валентині мешканці Донбасу дізнаються, хто про них піклується і як допомагати одне одному.

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}