Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Про нас    Новини Форуму
 

ПРО НАС

Новини Форуму
ОПИТУВАННЯ
28 листопада у світі відзначатимуть #GivingTuesday або #ЩедрийВівторок. Це день, коли люди благодіють. Як започаткувати традицію його проведення в Україні?
МИ НА FACEBOOK

SMS-благодійність в Україні: Ваші 4 кроки назустріч

20.05.2015  Автор: Український форум благодійників

Підтримайте впровадження SMS-благодійності в України!
Надішліть листи-підтримки до Верховної Ради України!

Коротка історія питання

19 березня 2015 року за ініціативи Українського форуму благодійників за підтримки народних депутатів України (Острікової Т., Гопко Г., Корчинської О., Крулько І., Єремеєва І., Загорія Г., Гончаренко О., Медуниці О., Мушака О. та Дроздика О.) у Верховній Раді України 8-го скликання зареєстровано законопроекти для впровадження в Україні нового та сучасного інструменту публічного збору благодійних пожертв – SMS–благодійності:
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлення», реєстр. номер 2297-1;
- «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлення)», реєстр. номер 2440.

Законопроекти № 2297-1 та № 2440 мають на меті звільнити благодійні SMS від оподаткування. Мобільні пожертви стануть масовими, і цілком витрачатимуться на благодійність, якщо Ви допоможете в адвокаційній кампанії законопроектам №№2297-1 і 2240 стати законами.


Одна з головних перешкод для масової СМС-благодійності в Україні – ПОДАТКИ! 45 % із кожної перерахованої на благодійність гривні - це податки! З них: 20% ПДВ, 7,5% збір до Пенсійного фонду України та 18% податок на прибуток.

З 2012 року Український форум благодійників об’єднує експертів та зацікавлені в ефективній СМС-благодійності сторони. В результаті цих зустрічей та консультацій у Верховній Раді України зареєстровано законопроекти, які мають на меті звільнити SMS-пожертви від оподаткування.

Документи написані спільнотою благодійників на основі найкращого міжнародного досвіду у співпраці з усіма мобільним операторами України. Закладений механізм SMS-благодійності узгоджено із Державною фіскальною службою України.

Три великі причини підтримати законопроекти 2297-1 і 2240

1. Вони звільняють СМС-пожертви від усіх податків та зборів. Кожна благодійна гривня цілком доходитиме до адресата.
2. Механізм передачі мобільних пожертв досконало виписаний і врегульовує правовідносини між абонентом-благодійником, оператором телекомунікацій та благодійною організацією.
3. Передбачено аспект відповідальності всіх сторін за СМС-пожертви, звітність і контроль.

Чому спільнота благодійників проти альтернативних законопроектів

03 березня 2015 року, у Верховній Раді України було зареєстровано законопроекти: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень» (реєстр. № 2297) та «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень» (№ 2298). Вони також пропонують можливий варіант впровадження СМС-благодійності в Україні.

Однак вони містять низку недоліків, які роблять проекти нежиттєздатними:
- вузький перелік інструментів СМС-благодійності,
- ризик встановлення будь-якої суми вартості благодійного повідомлення,
- неврегульовані правовідносини між оператором телекомунікацій та благодійною організацією,
- часткове оподаткування СМС-благодійності.

Як Ви можете долучитися до впровадження СМС-благодійності

1. Роздрукуйте на бланку організації тексти ЛИСТІВ і ПОЗИЦІЮ. Листи потрібно підписати і поставити печатку.

Їх бажано надіслати на всіх членів Комітету з питань податкової та митної політики, а також членів Комітету з питань культури і духовності, оскільки рішення приймаються більшістю голосів присутніх членів відповідного Комітету.

Лист до голови Комітету з питань культури і духовності

Лист до голови Комітету з питань податкової та митної політики

Лист до членів Комітету з питань культури і духовності

Лист до членів Комітету з питань податкової та митної політики

Позиція Українського форуму благодійників щодо законопроектів № 2297-1 і № 2440

2. Надішліть оригінали листів (з підписом та печаткою організації) на поштову адресу: вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008. Або принесіть (для киян) оригінали листів за адресою: м. Київ, вул. Садова 3а.

3. Зробіть пост цієї новини на Вашому офіційному сайті, сторінці у ФБ, у групах та на сторінках благодійних фондів та організацій, волонтерських центрів.

4. Попросіть колег (телефоном, через e-mail, електронну розсилку чи особисто) відправити відповідні листи.

Об'єднаймо наші зусилля задля розвитку благодійництва в Україні! 


 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}